Uczestnicy modlitwy „Anioł Pański” w niedzielę 6 kwietnia na placu św. Piotra otrzymają w prezencie od papieża kieszonkowe wydanie Ewangelii. Kilka miesięcy temu Franciszek ofiarował już wiernym miserykordynę - różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego.
Specjalnie wydany przez drukarnię watykańską tomik zawiera cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Otwiera go cytat z adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” Franciszka: „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem”. Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się wskazówki jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także tekst modlitwy bł. Jana Henryka Newmana „Drogi Jezu...”, której odmawianie zalecała swoim współsiostrom bł. Matka Teresa z Kalkuty.
Komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej przypomina, że przy okazji niedzielnych modlitw „Anioł Pański” i przy innych okazjach papież Franciszek zachęcał wiernych, by zawsze mieli przy sobie małą książeczkę zawierającą Ewangelie i często brali ją do rąk, aby ponownie czytać i rozważać słowa i czyny Jezusa, szczególnie te, o których mówi liturgia dnia, a papież poddał je refleksji. Aby pomóc to zaproszenie wprowadzić w czyn, z woli papieża uczestnicy modlitwy „Anioł Pański” otrzymają za darmo tysiące egzemplarzy kieszonkowego wydania Ewangelii „jako prezent od Ojca Świętego”.
Inicjatywa, analogiczna do wspomnianej miserykordyny, została przygotowana przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej (kierowany przez jałmużnika Jego Świątobliwości, którym jest abp Konrad Krajewski), we współpracy z licznymi wolontariuszami: 150 skautami, klerykami Seminarium Rzymskiego, siostrami Matki Teresy i innymi zakonnicami oraz osobami indywidualnymi. - Urząd Dobroczynności powinien być bowiem prawą ręką papieża w dziedzinie miłosierdzia nie tylko materialnego, ale także duchowego - czytamy w komunikacie Biura Prasowego.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
To nie jedyny dekret w sprawach przyszłych błogosławionych i świętych.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.