Wiceprezydent Radomia napisał w sprawie gender

O szczególną wrażliwość i odpowiedzialność we wprowadzaniu pilotażowych eksperymentów w zakresie gender w radomskich placówkach oświatowych prosi w liście otwartym Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia, odpowiedzialny za oświatę w mieście. List jest adresowany do dyrektorów i pedagogów placówek oświatowych, minister edukacji narodowej, mazowieckiego kuratora oświaty i biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Ryszard Fałek w związku z toczącą się obszerną debatą społeczną w mediach oraz stanowiskiem Episkopatu Polski w zakresie "ideologii gender" informuje, że jako pedagodzy, wychowawcy odpowiadamy za przestrzeganie prawa w zakresie swobody wyznania i wychowania, które winno być zgodne z oczekiwaniami rodziców, co gwarantuje art. 48 ust. 1 Konstytucji RP: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. (...)".

Dodaje też, że "niepodważalnym faktem jest, że w Polsce ok. 90% społeczeństwa to katolicy, dla których stanowisko Episkopatu Polski w zakresie małżeństwa jako wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz rodziny zbudowanej na małżeństwie" jest zobowiązujące. Episkopat wystosował apel "do rodzin chrześcijańskich, do przedstawicieli ruchów religijnych i stowarzyszeń kościelnych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby odważnie podejmowali działania, które będą służyć upowszechnianiu prawdy o małżeństwie i rodzinie" - napisał wiceprezydent Radomia.

Za niedopuszczalne uważa przekazywanie, w trakcie pobytu wychowanków, uczniów, a także organizacji spotkań w placówkach oświatowych treści mogących stać w sprzeczności z Konstytucją RP, bez wcześniejszej indywidualnej zgody każdego z rodziców. Wiceprezydent zobowiązał dyrektorów do poinformowania wszystkich pracowników pedagogicznych w placówkach o ich obowiązkach, a także rodziców/ prawnych opiekunów o przysługujących im prawach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6