Nie ulegajmy fałszywym ideologiom szczęścia

Abp Marek Jędraszewski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie.

– Bóg jest miłością, a człowiek stworzony na Jego obraz i podobieństwo powołany jest by kochać. Ta miłość ma przynosić owoce. Ma być miłością płodną – mówił abp Marek Jędraszewski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie. Zachęcał, by nie ulec ideologiom gender i LGBT oraz, by chronić przed nimi dzieci.

Metropolita krakowski podkreślił centralną rolę sumienia w życiu człowieka. Zaznaczył, że dobrze ukształtowane sumienie po pierwsze mówi co jest dobre i co jest złe, a po drugie wzywa do czynienia tego, co dobre i nie czynienia tego, co jest złe.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę na życie małżeńskie i rodzinne i zauważył, że współcześni młodzi nie chcą wchodzić w związki małżeńskie i wolą funkcjonować w społeczeństwie jako tzw. single. Nie wierzą w sens słów wypowiadanych w czasie przysięgi małżeńskiej, a zobowiązania z niej wypływającą uważają za puste obowiązki.

Duchowny wskazał, w biblijnym opisie zawarta jest hierarchia wartości, zgodnie z którą człowiek jest na szczycie stworzenia, które ma służyć jego dobru. Dziś, jak stwierdził, ta hierarchia wartości często jest podważana i postuluje się przyznawanie praw osobowych zwierzętom czy roślinom.

Ze stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boga wypływa także jego godność. – Bóg jest miłością, a człowiek stworzony na Jego obraz i podobieństwo powołany jest by kochać. Ta miłość ma przynosić owoce. Ma być miłością płodną – mówił arcybiskup podkreślając, że Pan Bóg błogosławi miłość między mężczyzną i kobietą, która przyjmuje kształt dziecka.

Abp Jędraszewski zachęcał, by nie ulec fałszywym ideologiom szczęścia – gender i LGBT i apelował, by chronić przed nimi dzieci. Wskazał na codzienną, rodzinną modlitwę, która pomaga troszczyć się o prawe sumienie.

Kończąc metropolita zwrócił uwagę, że dziś od chrześcijan będzie się wymagać świadectwa podobnego do tego, jakie składali wyznawcy Chrystusa w pierwszych wiekach pośród prześladowań. – Wierność chrześcijan Bożemu prawu, Chrystusowej Ewangelii przemienia świat na lepsze. O tę nadzieję w lepszy świat, dzięki wierność małżeńskiej i rodzinnej proście Pana Boga za przyczyną Świętej Rodziny – zaapelował abp Marek Jędraszewski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10