Abp D’Rosario zaniepokojony wzrostem napięcia

Do modlitwy o pokój i pojednanie w Bangladeszu wezwał abp Patrick D’Rosario CSC. Ordynariusz Dhaki zwrócił uwagę na pogłębiające się konflikty i przemoc, które nasiliły się w ostatnim czasie. Ma to związek z napięciem przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, planowanymi na 5 stycznia.

Atmosfera skomplikowała się jeszcze bardziej po straceniu 12 grudnia Abula Quadera Molli, jednego z liderów muzułmańskiego ugrupowania Jamaat-e-Islami. Uznano go winnym zbrodni wojennych z 1971 r., gdy trwała walka o niepodległość Bangladeszu.

„Sytuacja jest bardzo napięta – powiedział abp D’Rosario. – Od kilku miesięcy jesteśmy w Bangladeszu świadkami strajków, blokad, przemocy, ataków terrorystycznych, podpaleń i przejawów nienawiści. Są zabici i setki rannych. Ostatnie wydarzenia zaostrzyły jeszcze sytuację. Dlatego też wzywam chrześcijan w całym kraju, a także poza nim, do modlitwy o pokój i pojednanie w Bangladeszu” –stwierdził hierarcha.

Arcybiskup podkreślił także, że chrześcijanie w tym kraju, niezależnie od tego, do jakiego wyznania przynależą, czują więź solidarności z wyznawcami innych religii. „Nasze instytucje charytatywne i inicjatywy społeczne służą całemu narodowi, jego edukacji i rozwojowi, ubogim, a zwłaszcza tym, którzy w sposób szczególny zostali doświadczeni przez zmiany klimatyczne. To oznacza, że próbujemy żyć naszą wiarą i wartościami, które głosimy” – dodał abp D’Rosario.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11