Uganda: apel biskupa o ochronę dzieci

O bardziej zdecydowane działania w obronie dzieci zaapelował do rządu Ugandy arcybiskup stołecznej Kampali Cyprian Lwanga.

W dniu, kiedy Kościół czci Świętych Młodzianków zgładzonych przez Heroda, hierarcha upomniał się o prawa najmłodszych, którzy padają w tym kraju ofiarą mordów rytualnych. „Tak jak Jezus kochał dzieci, my także powinniśmy je kochać i dawać temu wyraz chroniąc ich życie przed niegodziwcami, którzy chcą je zniszczyć” – powiedział metropolita Kampali podczas Mszy w tamtejszej katedrze, gdzie zgromadziły się dziesiątki małych diecezjan.

Problem mordów rytualnych dzieci jest w Ugandzie nadal aktualny. Zdarza się, że najmłodsi giną z rąk swoich bliskich, chcących zyskać dobrobyt czy zdrowie przez ten makabryczny rytuał. Tylko w ub. r. w całym kraju odnotowano 77 przypadków znalezienia fragmentów rozczłonkowanych ciał dzieci, które najprawdopodobniej zamordowano dla celów rytualnych. Raport w sprawie ochrony praw człowieka odnotował też przypadki napadów na kobiety w ciąży, których nienarodzone dzieci zabijano, by użyć ich ciała do praktyk magicznych. Niektórzy Ugandyjczycy uważają, że leki zawierające części ciała ludzkiego są znacznie skuteczniejsze; stąd wzrost liczby takich zbrodni. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7