Słowacja: Biskupi o świętości życia i rodziny

Obronie rodziny i ludzkiego życia poświęcili słowaccy biskupi list pasterski na pierwszą niedzielę tegorocznego Adwentu.

W perspektywie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podkreślają oni fenomen Świętej Rodziny z Nazaretu i Boży pomysł na życie człowieka w rodzinie. Zwracają się do tych wszystkich, którzy indywidualnie albo zrzeszeni w ruchach i organizacjach pro-lifedziałają na rzecz ochrony godności i świętości życia. Episkopat wyraża głęboki szacunek i ogromną wdzięczność za świadectwo ich życia i publiczną troskę o zachowanie, jak piszą biskupi Słowacji, „Bożego modelu rodziny w społeczeństwie, m.in. na płaszczyźnie tworzenia prawa i programów edukacyjnych”. 

List biskupów to przede wszystkim zdecydowany i jednoznaczny protest wobec współczesnego zmasowanego kwestionowania natury człowieka i ataków na rodzinę, którą tworzą ojciec, matka i dzieci. Biskupi publicznie ostrzegają przed zagrożeniami płynącymi z narzucania błędnych koncepcji człowieka, sensu jego istnienia i praw mu należnych. Ostrzegają przed ideologią gender, prosząc zwłaszcza rządzących, rodziców i ludzi odpowiedzialnych za szkolnictwo o czujność w sprawach rodziny i o odwagę sprzeciwu wobec pomysłów z kręgu kultury śmierci. Odwołując się do wydarzenia z września tego roku, do narodowego Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Koszyc, tegorocznej europejskiej stolicy kultury, biskupi zachęcają kierujących państwem do wykorzystania moralnego wsparcia i siły świadectwa na rzecz życia.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9