Europejska Konferencja Redemptorystów

W stolicy Hiszpanii zakończyło się spotkanie Europejskiej Konferencji Redemptorystów. Dyskutowano m. in. o sytuacji zgromadzenia w Europie, o nowych wyzwaniach misyjnych i o międzynarodowych wspólnotach zakonnych.

Podczas spotkania w Madrycie poruszono takie kwestie, jak dalsza restrukturyzacja zgromadzenia, tworzenie wspólnot międzynarodowych, duszpasterstwo młodzieży. Przyjęto także projekt otwarcia nowej misji w Albanii. Jednym z problemów jest wysoki wiek redemptorystów. Brak też powołań, szczególnie w Europie Zachodniej.

Konferencja Redemptorystów Europy została utworzona przez ostatnią kapitułę generalną zgromadzenia. W jej skład wchodzą wszystkie jednostki zgromadzenia od Portugalii po Rosję i Kazachstan. Łącznie należy do niej ponad 1500 redemptorystów, którzy żyją w 185 wspólnotach w 22 krajach. Najliczniejszą grupę stanowią Polacy. Wśród licznej polskiej delegacji byli m. in. prowincjał ks. Janusz Sok i ks. Andrzej Wodka, który stoi na czele Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie.

Ważnym punktem była Msza dziękczynna za beatyfikację 6 redemptorystów, którzy zginęli za wiarę podczas prześladowań religijnych w okresie hiszpańskiej wojny domowej. Eucharystii przewodniczył kard. Antonio María Rouco Varela. W homilii przewodniczący episkopatu Hiszpanii podkreślił wkład zgromadzenia w życie miejscowego Kościoła i jego charyzmat misyjny.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8