Papież o nienarodzonych

Życia ludzkiego trzeba bronić zawsze, od samego poczęcia - napisał Ojciec Święty w orędziu z okazji rozpoczętego wczoraj w Brazylii Krajowego Tygodnia Rodziny.

Ta inicjatywa tamtejszego episkopatu nawiązuje do słynnego dokumentu biskupów Ameryki Łacińskiej z Aparecidy, gdzie podstawowa komórka społeczna została nazwana „jednym z najistotniejszych skarbów kontynentu i dziedzictwem całej ludzkości”. Obecny tydzień koncentruje się na rodzinie jako miejscu przekazywania i wychowywania w wierze.

Papież Franciszek podkreśla, że ciągle żywa jest w nim radość, jaką przeżywał podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Zachęca rodziców do podjęcia i kontynuowania "szlachetnej i wymagającej misji bycia pierwszymi współpracownikami Boga w zasadniczym ukierunkowaniu życia i zapewnieniu dobrej przyszłości. "Dlatego jest ważne, aby rodzice dbali o wspólne praktykowanie wiary w rodzinie, towarzyszyli dojrzewaniu wiary dzieci (Lumen Fidei, 53)".

Ojciec Święty zaznacza, że przekaz podstawowych prawd wiary dotyczących życia i miłości dokonuje się nie tylko słowem, ale nade wszystko przez przykład życia, konkretne dzieła. "Zwłaszcza w obliczu kultury odrzucenia, relatywizującej wartość życia ludzkiego rodzice są powołani do przekazywania swym dzieciom świadomości, że musi być ono zawsze bronione, począwszy od łona matki. Trzeba w nim rozpoznać dar Boży i zapewnienie przyszłości dla rodzaju ludzkiego" - czytamy w orędziu. Jednocześnie papież apeluje o otoczenie troską osób starszych, zwłaszcza dziadków, będących żywą pamięcią narodu i przekazujących mądrość życia. Na zakończenie swego orędzia Ojciec Święty przyzywa wstawiennictwa matki Bożej z Aparecidy i życzy, aby rodziny były najbardziej przekonującymi świadkami piękna miłości, wspieranej i karmiącej się wiarą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6