Zezwolą na aborcję farmakologiczną?

Ważą się losy ustawy legalizującej aborcję farmakologiczną w Brazylii. Najprawdopodobniej 2 sierpnia Dilma Rousseff, prezydent Brazylii, podpisze ustawę.

- Tymczasem większość Brazylijczyków jest przeciwko tym przepisom - mówi Radiu Plus Radom ks. Piotr Stępień, szef organizacji Pro-Life i narodowego ruchu Pro-Rodzina z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lago Azul, w Goiânii.

To właśnie dzięki zabiegom pochodzącego z diecezji radomskiej kapłana, do procesji z darami w czasie jednej z Mszy św. w czasie XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, podeszło małżeństwo z dwojgiem dzieci. Jedno z nich było dotknięte poważnym uszkodzeniem mózgu, tzw. wodogłowiem. Wcześniej rodziców zachęcano do zabicia dziecka z tą wadą.

- Bóg prowadził mnie za rękę, aby dotrzeć do tej rodziny. Nie udało się nam w Aparecidzie, gdzie był Franciszek. Ale w Rio de Janeiro cały świat zobaczył papieża z dziewczynką na ręku. Rodzice dziecka otrzymali specjalne błogosławieństwo od papieża, kiedy opuszczał katedrę po Mszy św. dla biskupów, kapłanów i zakonników, którzy uczestniczyli w ŚDM - powiedział ks. Stępień.

Dodał, że rodzicie dziewczynki nie ukrywali, że oprócz błogosławieństwa chcieli też, aby papież wpłynął na prezydent Dilmę Rousseff, aby ta zawetowała ustawę pozwalającą na aborcję płodów z wadami genetycznymi. - Rządzący chcą wprowadzić prawo dla aborcji. Tymczasem większość Brazylijczyków jest przeciwko tym przepisom, zresztą Konstytucja gwarantuje nienaruszalność ludzkiego życia - mówi ks. Stępień.

- Cieszy nas również, że z roku na rok coraz mniej osób decyduje się na aborcję. To wynik działalności ruchów pro-life. Wydrukowaliśmy około 2 mln ulotek o wartości ludzkiego życia, społeczeństwo jest bardzo świadome, że aborcja jest zbrodnią dokonywaną na niewinnych dzieciach - dodał duszpasterz.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8