Ukraina modli się za rodziny

Apel o modlitwę za ukraińska rodzinę wystosował zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy Światosław Szewczuk.

Pamiętając, że bez modlitwy nie ma życia chrześcijańskiego, nie ma silnej rodziny chrześcijańskiej, apeluję do całego UKGK o zjednoczenie się w gorliwej modlitwie do Pana o Boże błogosławieństwo i opiekę dla ukraińskiej rodziny – czytamy w liście, który został odczytany we wszystkich świątyniach Kościoła pod koniec maja.

„Przyszłość należy do tych narodów, w których małżeństwo jest świętością, których życie rodzinne jest czyste i święte! I w takich narodach łatwo znajdujemy ład i siłę. Takie narody dzięki elementarnej sile osiągają dobrobyt. I odwrotnie – naród, który zżera rak niemoralnego życia rodzinnego, taki naród nie może nie tracić swego majątku, nie może nie dojść do upadu!” – przypomniał zwierzchnik grekokatolików cytując list jednego ze swych poprzedników metropolity Andreja Szeptyckiego.

„Troska o rodziny chrześcijańskie i obrona wartości rodzinnych jest dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ z wielkim smutkiem obserwujemy, jak w wielu państwach świata podejmowane są próby zniszczenia wartości rodziny i wypaczenia prawdy o niej. Te zgubne tendencje nie mają granic i zagrażają również naszemu społeczeństwu” czytamy dalej w liście. „ (…) grzech nie może być tolerowany, ani tym bardziej propagowany poprzez różne „parady”, popularyzację niemoralności w środkach masowego przekazu, czy wprowadzanie błędnych teorii w proces dydaktyczno-wychowawczy – przypomniał metropolita Szewczuk.

Apel Kościoła greckokatolickiego o modlitwę za rodzinę wpisuje się w działania Kościoła rzymskiego i innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich zaniepokojonych deprecjonowaniem wartości rodziny i próbami zrównania z nią związków homoseksualnych.

Tłumaczenie listu Igor Horków

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11