Marsz dla Życia odbędzie się 14 kwietnia br. w Poznaniu.
Od wielu lat jest on inicjatywą ludzi, dla których istotną kwestią jest obrona życia oraz przyszłość naszej Ojczyzny – Polski. Hasło tegorocznego Marszu brzmi: „Jeden z nas”. Organizatorzy pragną tym samym włączyć się w europejską kampanię na rzecz życia dzieci nienarodzonych.
Wydarzenie wystartuje o 15.30 na Placu Wolności, gdzie rozpoczną się koncerty: Arki Noego oraz Pinokio Brothers. Podczas akcji będzie można także złożyć podpisy pod inicjatywa obywatelską „Jeden z nas” (można to także zrobić przez Internet). Na Placu odbędzie się również finał akcji „Pieluszka dla Maluszka”. O godz. 17.00 zgromadzeni wyruszą w radosnym pochodzie na Ostrów Tumski. O godz. 18:00 odbędzie się Masz Św. Trasa Marszu będzie przebiegać ulicami: Aleje Marcinkowskiego, Solna, Małe Garbary oraz Estkowskiego.
W przeddzień Marszu dla Życia - sobotę 13 kwietnia o godz. 19.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się czuwanie w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich matek. Szczególne zaproszenie jest skierowane do kobiet w ciąży, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
Przygotowaniem do Marszu jest trwająca od 8 marca br. akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Zbiórka pieluch ma na celu wsparcie samotnych matek oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dary zostaną przekazane potrzebującym 26 maja w Dzień Matki. Chcemy docenić odwagę kobiet, które mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej decydują się na macierzyństwo. Jest to też znak, że Kościół nie pozostawia ich samych i otacza je opieką. Finał akcji odbędzie się podczas Marszu dla Życia. Dotychczas zbiórkę prowadzi 60 placówek w archidiecezji poznańskiej.
W roku bieżącym Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej podjęło się koordynowania prac Komitetu Organizacyjnego, w skład którego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos Dla Życia oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej.
Inicjatywa odbywa się pod patronatem honorowym J.E. Ks. arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz prorektora ds. studenckich Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Prof. UAM dr hab. Zbigniewa Pilarczyka.
Piotr Sikora o odzyskaniu tożsamości, którą Kościół przez wieki stracił.