Europa nagradza obrońców życia

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia została uhonorowana Europejską Nagrodą Obywatelską. Ta nagroda to zachęta do promowania w Europie wartości, które głosi ten ruch - powiedział w poniedziałek europoseł PiS Konrad Szymański, inicjator przyznania wyróżnienia.

Nagrodę wręczono w poniedziałek. Jak poinformowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Parlament Europejski nagrodził ją za "aktywność dającą konkretny wyraz wartościom wynikającym z Karty Praw Podstawowych UE". Federacja skupia 130 organizacji prolife, od parafialnych po ogólnopolskie.

"Chcielibyśmy, aby Unia Europejska była ostrożna, aby wstrzymywała się od działań, które mogłyby być odebrane w niektórych państwach członkowskich jako działania konfrontacyjne wobec wartości tradycyjnej rodziny, wobec inspiracji chrześcijańskiej w Europie" - powiedział Szymański, który starał się o nagrodzenie Federacji.

Prezes Federacji Paweł Wosicki odbierając wyróżnienie wyraził nadzieję, że "jednoznaczny głos w obronie życia wszystkich ludzi od samego momentu poczęcia, bez względu na stan zdrowia i wiek, będzie w Parlamencie Europejskim słyszany i brany pod uwagę". "Mam nadzieję, że nagrodzeni Europejską Nagrodą Obywatelską będziemy poważnym partnerem, zyskamy pewien autorytet" - dodał.

W poniedziałek Europejską Nagrodę Obywatelską odebrali też przedstawiciele Stowarzyszenia św. Celestyna - organizacji zajmującej się pomocą ludziom niepełnosprawnym.

Parlament Europejski ufundował Europejską Nagrodę Obywatelską w 2008 r., aby uhonorować Europejczyków zasłużonych w promowaniu lepszego zrozumienia i ściślejszej integracji obywateli i państw członkowskich. Nagroda przyznawana jest również ludziom i organizacjom ułatwiającym ponadnarodową współpracę w ramach Unii Europejskiej.

Do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej każdy eurodeputowany może co roku zgłosić jednego kandydata, mogą to być osoby fizyczne, stowarzyszenia, grupy i organizacje. W ubiegłych latach polskimi laureatami nagrody byli m. in. Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Świętego Mikołaja i Fundacja Schumana.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10