Górale organizują marsz dla TV Trwam

Górale ze wszystkich podhalańskich parafii wezmą udział 13 października w Gwiaździstej Pielgrzymce Podhala, Orawy i Spisza.

Pątnicy przejdą z Nowego Targu do Ludźmierza, niosąc w rękach własnoręcznie wykonane krzyże. Marszowi w obronie Telewizji Trwam będzie towarzyszyć hasło „W obronie Krzyża stanę”.

Jednym z inicjatorów i organizatorów marszu jest ks. Tadeusz Juchas, proboszcz z Ludźmierza i kustosz tamtejszego sanktuarium. - W geście solidarności z całą Polską i Polonią stańmy w obronie Krzyża przeciwko lekceważeniu głosu narodu, łącząc odwagę, pójdźmy z naszych parafii do Sanktuarium Gaździny Podhala – powiedział KAI proboszcz ludźmierskiej parafii.

Duchowny przypomina, że dwa dni przed marszem, 11 października, papież Benedykt XVI otworzy w Rzymie Rok Wiary. – Wspólnoty parafialne pielgrzymując z Krzyżem na czele złożą publicznie wyznanie wiary i potwierdzą swoją gotowość obrony Krzyża Świętego – zapowiada ks. Juchas.

Znany duchowny z Ludźmierza zaprasza wszystkich na wielką modlitwę w obronie Krzyża, obecności ludzi wierzących w przestrzeni publicznej, ochrony symboli religijnych, oraz w obronie wolności słowa i zapewnienia miejsca na multipleksie cyfrowym dla Telewizji Trwam.

– Jesteśmy świadomi naszego powołania, by także przez media głosić naszą wiarę, że Chrystus jest Bogiem, Zbawicielem człowieka i dziejów, Tym, w którym wszystko osiąga swe spełnienie – zapowiada ks. Juchas.

Chętni do udziału w marszu powinni przybyć z krzyżem reprezentującym swoją parafię do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Organizatorzy proszą, by krzyż - najlepiej wykonany samodzielnie - był oznaczony symbolem własnej i miał około 2,5 m wysokości. Wszystkie krzyże zostaną pozostawione w ludźmierskim ogrodzie różańcowym przy Golgocie.

Przed marszem, przy nowotarskim kościele odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej a następnie uczestnicy wyruszą na trasę do Ludźmierza. Tam, w samo południe, odprawiona będzie Msza św., nabożeństwo wynagradzające za znieważanie Krzyża świętego i uroczyste umieszczenie Krzyży na Golgocie.

Organizatorzy marszu przewidują jeszcze odczytanie listu do Ojca świętego Benedykta XVI i specjalnego apelu do władz oraz zbieranie podpisów pod protestem do KRRiT w sprawie przyznania miejsca dla Telewizji Trwam na multipleksie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TRWAM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10