Dyskryminowani są katolicy i patrioci?

W Polsce dyskryminowani są katolicy i patrioci - uważa ks. Marek Dziewięcki, psycholog, duszpasterz młodzieży oraz autor wielu publikacji książkowych. Według niego katolicy w naszym kraju „stanowią największą grupę ludzi wykluczonych, poniżanych i krzywdzonych".

Ks. Dziewiecki stwierdza przy tym, że „jeśli będziemy mocni, stanowczy i odważni, to ci, którzy postanowili uczynić z Polski nienormalność, nie przeszkodą nam w budowaniu rzeczywistej normalności w naszej Ojczyźnie”.

Ks. Dziewiecki nie przypuszczał, że doczeka czasów, w których Polska znów zacznie być pośmiewiskiem Europy jako państwo bezprawia i wykluczania katolików z życia publicznego. Jego zdaniem mamy teraz do czynienia z niszczeniem duchowego oraz materialnego dziedzictwa naszej Ojczyzny. Stwierdza też, że postawienie w miejsce Boga, Honoru i Ojczyzny przewrotnych ideologii i karierowiczostwa jest obecnie - niestety - możliwe, gdyż premier stworzył rząd, którego największą wartością jest brak wartości.

Podkreśla, że dla rządzących Polska to państwo bezprawia. - Przykłady można mnożyć. Poprzedni minister zdrowia doprowadził do tego, że zostało zabite dziecko „Agaty", mimo że prokuratura nie stwierdziła, by ciąża była wynikiem przestępstwa i umorzyła śledztwo w tej sprawie. Mimo to minister zdrowia aktywnie uczestniczyła w aborcji na życzenie, a przez to złamała polskie prawo i doprowadziła do śmierci niewinnego obywatela naszego państwa. Policja i prokuratura nie reagują na to, że feministki publicznie przyznają się do zabicia własnych dzieci, czyli do dokonania aborcji na życzenie. Obecny minister zdrowia nie znalazł pieniędzy na to, by na liście leków refundowanych umieścić leki ratujące pacjentom życie. Znalazł natomiast pieniądze, by na liście leków umieścić antykoncepcję, czyli coś, co w ogóle lekiem nie jest i czego lekarze w ogóle nie powinni przepisywać, gdyż płodność nie jest chorobą, a płodne kobiety nie są pacjentkami - uważa ks. Dziewiecki. - Nie można „leczyć" zdrowia i to w dodatku kosztem zdrowia, a wszystko za pieniądze podatników! - dodaje.

Ks. Dziewiecki krytykuje też ministra sprawiedliwości za to, że "zaproponował publicznie, by ministrowie i urzędnicy nie byli karani za złożenie fałszywych deklaracji w oświadczeniach majątkowych". - To oficjalny sygnał, że w kręgach polityków i urzędników korupcja nie będzie w ogóle przez nasze "normalne" państwo ścigana. Kolejny przykład to fakt, że urzędnik państwowy przydzielił koncesję na multipleksie cyfrowym spółce, która we wniosku koncesyjnym przyznała, iż ma kapitał ujemny, a jej majątek okazał się 225 razy niższy niż majątek fundacji, która prowadzi telewizję Trwam, której tenże urzędnik państwowy koncesji odmówił. Mimo tych znanych opinii publicznej faktów rząd robi wszystko, by nie doszło do skontrolowania KRRiT przez NIK - wylicza ks. Dziewiecki.

Ks. Dziewiecki stwierdza też, że Polska to kraj, w którym dyskryminowani są katolicy i patrioci. Dodaje, że stanowią oni obecnie największą grupę ludzi wykluczonych, poniżanych i krzywdzonych. - Podobnie jak pod rządami komunistów, tak i teraz „nieznani sprawcy" nielegalnie i bezkarnie blokują legalne marsze patriotów. Inni "nieznani sprawcy" równie bezkarnie niszczą wystawy pokazujące prawdę o aborcji. Policja nie reaguje, gdy w czasie pierwszomajowego marszu publicznie eksponowane są zakazane prawem symbole komunistycznego terroru. Reaguje natomiast natychmiast wtedy, gdy tego samego dnia w Bydgoszczy kilka osób eksponuje kilkumetrowy wizerunek papieża Jana Pawła II. Reakcja policji jest w tym przypadku nie tylko natychmiastowa, ale niezgodna z prawem, gdyż pięć osób, które eksponowały papieski transparent, zostały przewiezione do komisariatu i tam zatrzymane na ponad cztery godziny - powiedział ks. Dziewiecki.

Ks. Dziewiecki apeluje, że nie wolno pozostawać biernymi w sytuacji, w której ktoś „normalnością" nazywa nienormalność. Dodaje, że nie można udawać, że to normalne, gdy nadal uprzywilejowani i bezkarni są ci, którzy dręczyli dwa pokolenia Polaków, a także ci, którzy obecnie budują „państwo skorumpowane, ateistyczne i chrystofobiczne". - Nadszedł już czas, by znowu - jak w obliczu komunistycznej nienormalności - powiedzieć wraz z Prymasem Tysiąclecia: non possumus! Polska to wielki skarb i wspólny dom, za który nasi przodkowie cierpieli, a wielu z nich oddało życie. Polska to naród, który wychowuje swoich synów i córki na szlachetnych i szczęśliwych ludzi. Jeśli będziemy mocni, stanowczy i odważni, to ci, którzy postanowili uczynić z Polski nienormalność, nie przeszkodą nam w budowaniu rzeczywistej normalności w naszej Ojczyźnie - powiedział ks. Dziewiecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8