Premiera filmu o powstaniu katolików w Meksyku w latach 1926-29 odbyła się w papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum.To pierwszy film fabularny poruszający ten temat i jednocześnie najdroższa produkcja w historii meksykańskiego kina.
Do realizacji doszło z inicjatywy Pablo Jose Barroso, meksykańskiego producenta filmowego i przyjaciela Deana Wrighta, reżysera filmu. Barroso stał za realizacją w 2006 roku głośnego w Meksyku filmu „Guadalupe”, o objawieniach Matki Boskiej. „Cristiada”, a właściwie „Dla Większej Chwały”, bo taki tytuł teraz nosi film, jest pierwszym filmem twórcy efektów specjalnych do „Władcy Pierścieni” i „Opowieści z Narnii”.
Film Wrighta ma pięciu bohaterów. Większość z nich to postaci autentyczne, które w powstaniu cristeros odegrały ważną rolę. „Nasz film jest historią pięciu zwykłych ludzi, którzy powstali, by walczyć o swoje prawa. Ostatecznie, kiedy znaleźli się w środku tej wojny domowej, musieli zdecydować, co robić i jak daleko mogą posunąć się w obronie wolności – mówił Wright w wywiadzie dla CNN.
20 kwietnia odbędzie się premiera filmu w Meksyku, a na 1 czerwca planowana jest premiera w USA.
Zwiastun:
ForGreaterGloryMovie
For Greater Glory | Official Trailer | In Theaters 6/1
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.