Film stanowiący apel o przebaczenie, by przerwać łańcuch przemocy, zaprezentował w katedrze stolicy Meksyku tamtejszy arcybiskup, kard. Norberto Rivera.
Obraz „Brother Narco” to opowieść o 13-letniej Miri, której rodzice zostali zamordowani we własnym domu przez gang narkotykowy. Dziewczynka podczas ich pogrzebu podchodzi do mordercy, przebacza mu i przytula się do niego. Film nakręcili duchowni z Katolickiego Centrum Multimedialnego. Ich intencją jest zatrzymanie fali zbrodni w kraju, gdzie w ciągu ostatnich sześciu lat z rąk przestępców skupionych wokół narkobiznesu zginęło ponad 70 tys. osób. Chcą, by rodziny ofiar starały się raczej przebaczać mordercom swoich bliskich, niż szukać odwetu.
Autor scenariusza filmu ks. Omar Sotelo SSP mówi, że inspiracją dla niego była historia kobiety, która przebaczyła mordercy swojego syna, bo nie chciała, by ktokolwiek jeszcze musiał przeżyć śmierć własnego dziecka. U podstaw przedstawionej przez niego historii meksykańskiej dziewczynki są prawdziwe doświadczenia tysięcy tamtejszych dzieci i rodzin, dotkniętych wojną między narkotykowymi kartelami. Film jest pierwszą z serii 12 tego rodzaju produkcji. Są one przeznaczone do szerokiej dystrybucji w Internecie i sieciach społecznościowych.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.