W najbliższych dniach w Manili odbędzie się konferencja poświęcona ewangelizacji. Ma ona stworzyć pole do dyskusji o tym, jak efektywnie towarzyszyć młodzieży w duszpasterstwie.
Papież Franciszek ciągle zachęca, aby w nowy sposób głosić Ewangelię i mówić o chrześcijańskich obietnicach, używając prostych terminów. Stanowi to serce jego przesłania i jednocześnie jest wskazówką, jak sobie radzić z globalizacją obojętności.
Ponad 3 miliony pielgrzymów, prawie 140 Mszy św., setki chrztów – tak przez 10 dni w Trindade w Brazylii obchodzono uroczystość ku czci Boga Ojca Przedwiecznego. Jest to największe tego rodzaju święto na świecie.
Po odebraniu Kościołowi katolickiemu klinik i szpitali reżim w Erytrei chce teraz znacjonalizować szkoły katolickie. Zagrożonych jest 150 placówek edukacyjnych w 4 diecezjach.
Wolność religijna i szacunek dla każdej religii to tematy stojące w centrum drugiej już debaty zorganizowanej w Waszyngtonie przez Departament Stanu USA. Potrwa ona do czwartku.
Liderzy organizacji pro-life w Stanach Zjednoczonych wzięli udział w szczycie poświęconym mediom społecznościowym, jaki odbył się w Białym Domu w ubiegły czwartek. Przed Donaldem Trumpem mówili o cenzurze i manipulacjach, jakie spotykają ich ze strony internetowych platform.
- Maryja jest Matką nas wszystkich. Spróbujmy patrzeć Jej oczami na inaczej myślących – zachęcał bp Damian Muskus OFM, który w czerneńskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej przewodniczył uroczystościom odpustowym.
W alarmującym tempie rośnie skala prześladowań i dyskryminacji, których doświadczają chrześcijanie. Wspólnota międzynarodowa nie wyciąga z tego żadnych konsekwencji, albo w ogóle nie zwraca na to uwagi. Prześladowcy chrześcijan mogą liczyć na bezkarność – mówił wiceszef papieskiej dyplomacji podczas prezentacji raportu na temat prześladowania chrześcijan.
W dniu Święta Morza 15 lipca przez centrum Tokio przeszli uczestnicy Marszu dla Życia. W tym roku przewodniczył mu bp Francis Xavier Hiroaki Nakano, ordynariusz diecezji Kagoshima.
Do końca lipca trwa zbiórka darów rzeczowych organizowana przez Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego.
Już od XIV wieku karmelici obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dla całego Kościoła w wieku XVIII zatwierdził je papież Benedykt XIII.
Czerwcowa poprawa opinii o Kościele rzymskokatolickim okazała się tymczasowa – w lipcu notowania tej instytucji ponownie się pogorszyły – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).