Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Zgromadzenie Irlandii Północnej przyjęło poprawkę sprzeciwiającą się legalizacji aborcji narzuconej jej przez władze w Londynie.
6 maja zmarła Madame Birthe Lejeune, wdowa po słudze Bożym dr. Jérôme Lejeune. Wraz z mężem broniła wartości ludzkiego życia od poczęcia, ze szczególnym uwzględnieniem osób z zespołem Downa, którego przyczynę odkrył francuski genetyk.
Eleonore Laloux nigdy nie pozwoliła, by zespół Downa przejął kontrolę nad jej życiem. Teraz 34-latek podejmuje nowe wyzwanie: chce ubiegać się o miejsce w radzie lokalnej w nadchodzących wyborach we Francji.
Zespół Downa lub inne choroby nie mogą pozbawić człowieka prawa do urodzenia i do życia. Nie ma dzieci gorszego sortu! – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski z okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa.
Wstrząsające przemówienie na forum jednej z agend ONZ w Genewie wygłosiła Charlotte Fien, 21-letnia kobieta z zespołem Downa.
Osoby z zespołem Downa wyróżnia dodatkowy gen miłości.
Nie ma usprawiedliwienia dla zabijania dzieci, tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie ich wyleczyć – przypomina Thierry de la Villejégu.
Aż 96 proc. dzieci z zespołem Downa jest zabijanych przed narodzeniem.
Świat wstrząśnięty jest historią chłopca z zespołem Downa, którego zabić chcieli jego właśni rodzice, a którym zajęła się wynajęta przez nich surogatka. Ale jak się otwiera puszkę Pandory...
Małżeństwo wzięło tylko zdrową dziewczynkę. Chłopcem z zespołem Downa zajęła się kobieta.
Jest patronem pustelników, rybaków i marynarzy włoskich, a także wielu południowo-europejskich miast.