„Walczę o włączenie”

Eleonore Laloux nigdy nie pozwoliła, by zespół Downa przejął kontrolę nad jej życiem. Teraz 34-latek podejmuje nowe wyzwanie: chce ubiegać się o miejsce w radzie lokalnej w nadchodzących wyborach we Francji.

Jeśli Laloux wygra, będzie jedną z pierwszych kobiet z zespołem Downa we Francji, która obejmie takie stanowisko publiczne.

Laloux prowadziła kampanię przede wszystkim pukając do drzwi w swoim rodzinnym mieście Arras w północnej Francji. 

- Ciężko walczyłam, by żyć z zespołem Downa. Już mi nie przeszkadza. Teraz walczę o włączenie. Osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce w społeczeństwie - powiedziała New York Post.

Kobieta ​​ma mnóstwo pomysłów, nad którymi codziennie pracuje. Obejmują one m.in. pomoce audio i braille'a, by osoby niedosłyszące i niewidome mogły bezpiecznie przechodzić przez ulice, autobusy elektryczne z podjazdami dla wózków inwalidzkich oraz specjalne parki dla psów.

We Francji niestety szacuje się, że 86 procent dzieci, u których zdiagnozowano zespół Downa przed urodzeniem, ginie w wyniku aborcji. Francuska Conseil d'Etat w 2016 roku zakazała pozytywnej i inspirującej reklamy "Dear Future Mom" w 2016 r. Podany powód był następujący: "może zakłócać sumienie kobiet, które zgodnie z prawem dokonały różnych wyborów życiowych."

Przypominamy reklamę: 

Telewizja Republika DEAR FUTURE MOM (NAPISY PL)

Rodzice Laloux wychowali ją tak, by była pewna siebie i mogła poradzić sobie w życiu sama. Postanowili nie umieszczać jej w specjalnej szkole. Jej powszechne wykształcenie i codzienne wyzwania, pomogły jej w odniesienia sukcesu w pracy, jako administratorki szpitala.

Laloux napisała także książkę "Zespół Downa, i co z tego?".

Burmistrz Arras, Frederic Leturque, powiedział o Laloux: „Niepełnosprawność, którą odczuwa, siła jej charakteru, jej pomysły, sprawią, że będziemy myśleć inaczej”.

Pierwsza tura wyborów już 15 marca. 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11