„Pax et bonum per musicam” to tytuł odbywającego się tradycyjnie we Wrocławiu międzynarodowego festiwalu muzycznego. Dziś, w ostatnim dniu imprezy, zagra Tytus Wojnowicz.
Ten znakomity muzk, wirtuoz oboju, koncertował w większości krajów Europy. Występował również przed publicznością w Azji i Afryce. Grał z Niegelem Kenedym. Od 1996 do 2000 roku współpracował z Piotrem Rubikiem, który był wówczas w jednej osobie kompozytorem, aranżerem i producentem wykonywanych przez Wojnowicza utworów.
Dziś zagra w kościele franciszkanów we Wrocławiu-Karłowicach przy akompaniamencie organowym Jana Bokszczanina. Początek koncertu o 19.30.
TheBarrtek
Piazzola Oblivion - Tytus Wojnowicz, Jan Bokszczanin.wmv
Tegoroczny festiwal „Pax et bonum per musicam” łączy się z 20. rocznicą zorganizowanego w Asyżu przez Jana Pawła II spotkania międzyreligijnego. W związku z tym festiwal połączony był z międzyreligijnym spotkaniem „Asyż we Wrocławiu”, które odbyło się 9 października.
Na samym festiwalu nie zabrakło międzykulturowych akcentów. Jedną z gwiazd był wietnamski muzyk – multiinstrumentalista Tran Quang Hai. Podczas swojego występu muzyk gra na zaskakujących instrumentach i prezentuje niezwykłą technikę wokalną – śpiew alikwotowy inaczej zwany gardłowym. Ta technika polega na wykorzystywaniu techniki rezonansu wywoływanego przez powietrze, które podczas śpiewania przechodzi przez więzadła głosowe i jamę ustną.
tranquanghai
"Scotland the Brave" played with a credit card used as a Jew's harp by TRAN QUANG HAI
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).