Wraca „Jesteśmy papieżem”

Niemcy w różnoraki sposób przygotowują się na przyjęcie Benedykta XVI. Jedni odprawiają nowennę w intencji powodzenia papieskiej podróży, inni chcą przeciwko niej demonstrować.

Oryginalny sposób przywitania papieża wymyśliło jedno z największych niemieckich wydawnictw Axel Springer, które w Polsce wydaje m.in. Newsweek oraz Fakt. Koncern przypomniał jedną ze swych najsłynniejszych okładek, która ukazała się w bulwarówce „Bild” zaraz po wyborze kard. Ratzingera na papieża. Umieszczone pod jego zdjęciem słowa: „Wir sind Papst !”, (Jesteśmy Papieżem) obiegły cały świat i stały się jednym z symboli medialnych reakcji na nowy pontyfikat. Teraz na ogromnym wieżowcu w centrum Berlina, siedzibie Domu Wydawniczego Axel-Springer, zawisła wielkich rozmiarów – 45 na 67 metrów kopia tamtej okładki.

Umieszczono ją na obu skrzydłach 19. piętrowego budynku. Widoczna z daleka z przyciąga uwagę Berlińczyków, nieco zaszokowanych, że bulwarówka, która nie słynie z nadmiernego przywiązania do katolickich wartości, zdobyła się na tak nieoczekiwany gest. Budynek będzie w ten sposób udekorowany do 27 września. Kai Diekmann, redaktor naczelny „Bildu” pytany o sens tego gestu powiedział, że tamta okładka wyrażała wspólną radość, dumę oraz oczekiwania związane z nowym pontyfikatem. Teraz, gdy Papież Niemiec zaczyna pielgrzymkę do ojczyzny, „Bild” postanowił przypomnieć tamten nastrój, wierząc że papieska wizyta i przyjęcie „ naszego papieża” będzie wielkim wydarzeniem dla całego kraju oraz wszystkich jego obywateli.  

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10