Giżycko: Początek "Lata z Chrystusem na Mazurach"

W Giżycku w dniach 1-3 lipca odbyło się rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach. W ramach inauguracji odbył się odpust św. Brunona, pielgrzymka kółek Żywego Różańca i margaretek, XII Ekumeniczny Festiwal Muzyki Religijnej, piknik sportowy dla młodzieży, obchody 18. urodzin ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Ponadto 3 lipca z Giżycka wyruszyła śladami polskich męczenników jedna z dwóch grup rowerzystów uczestniczących w ogólnopolskim Rajdzie dla życia - krzyżem przez Polskę zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Mszy św. na Rozpoczęcie lata z Chrystusem przewodniczył bp Jerzy Mazur. Zwracając się do turystów i wczasowiczów, przypomniał o powinności modlitwy podczas wakacyjnego wypoczynku, jak również modlitwy innych za tych, co wypoczywają. Z kolei mówiąc do pielgrzymów z kółek różańcowych, podkreślił, że ufność Niepokalanemu Sercu Maryi i tematy maryjne w nauczaniu bł. Jana Pawła II są ważne dla naszej duchowości.

W niedzielę Mszy św. odpustowej w sanktuarium św. Brunona, z udziałem delegacji z Kwerfurtu (m.in. bractwa św. Brunona w oryginalnych strojach), również przewodniczył Pasterz Kościoła ełckiego. Powiedział - w kontekście rozpoczętej polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - że już św. Brunon był prawdziwym Europejczykiem. I do jego wizji Europy budowanej na wartościach chrześcijańskich i ewangelicznych należy nieustannie wracać.

Na scenie zlokalizowanej na Wzgórzu św. Brunona wystąpili z koncertem laureaci festiwalu ekumenicznego. Był program ewangelizacyjny. Wysłuchano koncertu chóru „Cantabile”. W ramach pikniku sportowego dla młodzieży były rozgrywki piłki nożnej reprezentacji parafii oraz dla wczasowiczów, turniej piłki siatkowej, bicie rekordu Giżycka w zbiorowym skakaniu na skakance, konkurs na ilość podbić piłki nożnej, rzut jajkiem na odległość. Była możliwość wzięcia udziału w warsztatach bębniarskich, w jeździe konnej, pływaniu kajakiem i żaglówką. Zorganizowano wielkie ognisko z kiełbaskami i wspólnym muzykowaniem.
Uroczystości zakończyła procesja na Wzgórze św. Brunona z Drogą Krzyżową (krzyż niesiony do kolejnych stacji i prowadzone rozważania przez poszczególne parafie) oraz Nieszpory ekumeniczne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8