Niech nad przemocą zwycięży dialog

O modlitwę do Boga, aby obudził w sercach młodych ludzi powołanie do oddania się w służbę Bożą, zachęcił Polaków Benedykt XVI w pozdrowieniach po modlitwie "Regina Caeli" 15 maja w Watykanie. W rozważaniach przed modlitwą nawiązał do przypadającego w dzisiejszą niedzielę Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

Benedykt XVI ponowił swój apel o to, by nad przemocą w Libii przeważyła droga negocjacji i dialogu. Wezwał też, by nie było więcej rozlewu krwi w Syrii - ojczyźnie wielkich religii. Papież mówił o tym po południowej modlitwie "Regina caeli" w Watykanie.

Nadal z wielkim niepokojem śledzę dramatyczny konflikt zbrojny, który w Libii, spowodował wiele ofiar i cierpienia, zwłaszcza wśród ludności cywilnej. Ponawiam usilny apel, aby droga negocjacji i dialogu, z pomocą organizacji międzynarodowych, które pracują na rzecz znalezienia rozwiązania tego kryzysu, przeważyła nad przemocą. Zapewniam również o moim modlitewnym wsparciu dla zaangażowania lokalnego Kościoła w pomoc dla miejscowej ludności, szczególnie przez pracę osób konsekrowanych w szpitalach.

Moje myśli kieruję także ku Syrii, gdzie jak najszybciej należy przywrócić współżycie społeczne budowane na zgodzie i jedności. Proszę Boga, aby nie było więcej rozlewu krwi w tej ojczyźnie wielkich religii i cywilizacji. Apeluję do władz i wszystkich obywateli, by nie szczędzili wysiłków w dążeniu do dobra wspólnego i przyjęcia słusznych dążeń do pokojowej przyszłości i stabilności.

Benedykt XVI pozdrowił też Polaków w ich języku:

Słowo pozdrowienia przekazuję wszystkim Polakom. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, w Światowy Dzień Modlitw o Powołania, prośmy Chrystusa Zmartwychwstałego, by obudził w sercach wielu młodych pragnienie oddania się w wyłącznej służbie Bożej. Niech staną się światłem dla współczesnego świata, świadkami Chrystusa, który jest bramą wiodącą wszystkich do zbawienia. Waszej modlitwie o powołania z serca błogosławię.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10