Warto tego typu inicjatywy zauważyć. Na przekór tendencji do wyśmiewania ich.
„Nie daj się zwyciężyć złu. Miłość jest większa. Wpływ złego ducha na nasze życie duchowe” pod takim tytułem odbyło się 18 listopada sympozjum na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Organizatorami byli katedra Mistyki Chrześcijańskiej oraz Towarzystwo Św. Pawła.
Sympozjum rozpoczęło się wykładem ks. prof. Robert Skrzypczaka (KAW, Warszawa): „Czy biblijna figura Antychrysta wyjaśnia nasze czasy?” Z kolei o. dr Łukasz Buksa OFM z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II przedstawił problem „Pułapki wirtualnego świata. Pokolenia i ich wybory”.
Prof. dr. hab. Maria Ryś z UKSW podjęła temat „Psychologia. Szansa na rozwój czy zagrożenia?”. Profesor omówiła zagrożenia wynikające z modnej terapii ADI (ADI - to skrót od portugalskich słów: bezpośredni kontakt z nieświadomością). Terapia, która powstała w Brazylii, staje się coraz bardziej popularna w Polsce, szczególnie w środowiskach kościelnych, także w wielu zakonach.
W drugiej części sympozjum po Eucharystii i przerwie obiadowej wystąpiła Angela Calcagno, która podzieliła się świadectwem „Jestem cudem Bożej miłości. Historia mojego zwycięstwa nad szatanem”. Opowiedziała, jak została wciągnięta do sekty satanistycznej przez terapeutkę.
Na zakończenie ks. egzorcysta Andrzej Grefkowicz przedstawił swoje doświadczenia w referacie: „Doświadczenia egzorcysty w posłudze uwalniania”.
Sympozjum na UKSW zorganizowała katedra Mistyki Chrześcijańskiej oraz Towarzystwo Św. Pawła.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.