Bezpodstawne oskarżenia pod adresem chrześcijan

Opublikowany przez największy malezyjski dziennik "Utusan" artykuł o rzekomej próbie uczynienia chrześcijaństwa oficjalną religią w tym zdominowanym przez muzułmanów kraju może doprowadzić do nowych napięć na tle religijnym w Malezji – zauważa amerykańska agencja Associated Press.

Choć chrześcijanie podkreślają, że oskarżenia pod ich adresem są kłamstwem, kilku islamskich aktywistów już złożyło doniesienia na policję, żądając wszczęcia oficjalnego dochodzenia w sprawie, która, ich zdaniem, stanowi zagrożenie dla pozycji islamu.

O zarzutach pod adresem chrześcijan, chcących narzucić Malezji swą religię, zaczęło najpierw pisać dwóch autorów blogów internetowych. Jednak dopiero, gdy oskarżenia te uwiarygodnił w pewien sposób czołowy dziennik malezyjski, drukując na pierwszej stronie sobotniego wydania artykuł pt. „Malezja chrześcijańskim krajem?” o sprawie zaczęło być naprawdę głośno. W gazecie należącej do premiera Najiba Razaka, pisze się m.in. o tym, że chrześcijańscy duchowni podczas ostatniego spotkania poprzysięgli, że uczynią z Malezji kraj chrześcijański, a państwem rządzić będzie chrześcijański premier.

Przedstawiciele organizacji chrześcijańskich przyznają, że spotkały się w minionym tygodniu, ale po to, by oddać cześć niektórym duchownym i dyskutować o zwykłych kwestiach religijnych, a nie polityce.

Katolicki arcybiskup Kuala Lumpur, Murphy Pakiam ostatnie oskarżenia pod adresem chrześcijan nazwał „podstępnymi, prowokacyjnymi i złośliwymi kłamstwami, które mają na celu zniszczenie religijnej zgody, wzniecając nienawiść i winiąc za to wyznawców Chrytusa”.

W styczniu br. 11 świątyń chrześcijańskich ucierpiało na skutek ataków bombowych i aktów wandalizmu, po tym jak sąd najwyższy Malezji przyznał rację wyznawcom Chrystusa, w sporze o prawo określania Boga przez chrześcijan słowem "Allach".

Muzułmanie stanowią w Malezji 60 proc. mieszkańców. Chrześcijan jest natomiast ok. 10 proc.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8