Sześciu nowych kandydatów do do zakonu franciszkanów rozpoczęło swój postulat w Domu Formacyjnym w Kakooge, miejscu pierwszej misji założonej przez franciszkanów w 2001 roku, w Ugandzie.
Rozpoczynający zakonną drogę bracia: Jude (21’), (24’), Jjuko (24’), Nicholas (24’), Gabriel (21’) i Derrick (20’) zostali powitani przez Ministra Prowincjalnego, który przewodniczył uroczystym nieszporom i gratulował im decyzji wstąpienia do Zakonu.
Podczas homilii młodzi bracia usłyszeli zachętę, aby nosząc krzyżyk „tau” pamiętali zawsze o swojej tożsamości, którą będą coraz bardziej poznawać w trakcie formacji, oraz aby karmili się Słowem Bożym "rozświetlającym nasze ciemności i wskazującym drogę, którą mamy podążać".
Po nieszporach nastąpiło poświęcenie figury św. Franciszka, znajdującej się na wewnętrznym dziedzińcu ośrodka Postulatu.
W bieżącym roku formacyjnym w Kakooge jest 11 postulantów, sześciu na pierwszym roku i pięciu 5-ciu na drugim roku.
Magistrem postulatu jest br. Marcin Załuski, socjuszem br. Godfrey Katumba.
Kakooge to pierwsza placówka misyjna, którą założyli franciszkanie prowincji krakowskiej, rozpoczynając pracę duszpasterską w Ugandzie. Przy misji zakonnicy wybudowali m.in. szpital oraz szkołę techniczną im. św. Jana Pawła II. Obecnie jest również postulat dla kandydatów do zgromadzenia.
Franciszkanie prowadzą również misje w Matugga, gdzie powstała szkoła oraz Centrum Zdrowia im. Wandy Błeńskiej oraz wybudowane przez zakonników sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo nad Jeziorem Wiktorii. .
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Ponad 212 tys. podpisów pod projektem zostało złożonych w Sejmie 20 grudnia.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.