Choć strona czystyczysciec.pl działa dopiero kilka dni, zdążyło już ją odwiedzić ponad tysiąc użytkowników.
Zakon Księży Marianów, którego jednym z podstawowych charyzmatów jest modlitwa za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu, uruchomił wspecjalną stronę czystyczysciec.pl.
Zakonnicy chcą zachęcić ludzi, zwłaszcza co bardziej młodych użytkowników Internetu, do zainteresowania się tematem tak samego czyśćca, jak i tego, w jakim sposób możemy pomóc duszom zmarłych.
„Prawdopodobnie nie ma na świecie świadomego człowieka, który nigdy w życiu nie pomyślałby o swojej śmierci. W ciszy. Szczerze, przed samym sobą. Bez głupiego rechotu i popisywania się przed innymi. Bez chęci poklasku”- mówi Stefan Czerniecki, dziennikarz, podróżnik, inicjator akcji.
„Naszą własną śmierć będziemy musieli doświadczyć zupełnie samodzielnie. To sprawa, która będzie dotyczyć tylko i wyłącznie nas. Tak, to trudny temat. Budzący pewnie i strach. Niepewność. Jak to może wyglądać? Co wydarzy się potem? I czy w ogóle będzie 'potem'?”
Z pewnością wielu podczas listopadowych odwiedzin grobów będzie snuć myśli na temat odejścia z tego świata. Odejścia swojego, czy też swoich bliskich.
„Z pomocą przychodzi Biblia. Podając szczegółowo historię odkupienia. Historię zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. I dalej: z pomocą przychodzą także świadectwa konkretnych ludzi. Świętych, którzy także tego przejścia wcale się nie bali. Ba, niektórzy wręcz go oczekiwali. Z tęsknotą. Ze szczerym pragnieniem przebywania z Bogiem” - wskazuje Czerniecki.
Niektórzy otrzymywali łaskę wizji, widzeń, objawień.
„Wiemy o przynajmniej kilku takich spotkaniach z biografii św. Ojca Pio. Wiemy o spotkaniu św. Gertrudy ze zmarłym zakonnikiem – bratem Hermanem, za którego święta ofiarowywała następnie codzienną Eucharystię i nabożeństwa do Niepokalanej Maryi Panny. Wiemy o spotkaniach z duszami czyśćcowymi zmarłych na polu bitwy żołnierzy św. Stanisława Papczyńskiego. Wiemy o bracie św. Perpetui, Dinokratesie. który to odszedł z tego świata w wieku siedmiu lat, a następnie objawił się swej siostrze podczas snu. Wiemy o św. Małgorzacie Marii Alacoque, która spotkała się w duszą pewnej zakonnicy przebywającej w czyśćcu. Podobne spotkania cechowały także życie św. Siostry Faustyny. Wiemy wreszcie o świadectwie św. Piotra Damiani, któremu jedna z dusz miała powiedzieć, że każdego roku Maryja uwalnia z czyśćca tysiące dusz” - wymienia Czerniecki.
Kościół daje nam szansę włączenia się w ten bezinteresowny akt miłości, jakim jest modlitwa za dusze czyśćcowe. Z myślą o modlitwie za zmarłych powstała strona czystyczysciec.pl.
„Główną ideą tej modlitewnej akcji jest wylosowanie na miesiąc listopad konkretnego świętego, do którego przyporządkowana będzie określona grupa dusz czyśćcowych. Grupa, która bardzo ściśle nawiązuje do życiorysu świętego. I tak na przykład: wraz ze św. Ignacym Loyolą będziemy modlić się w listopadzie za zmarłych żołnierzy, ze św. Janem Marią Vianney’em za zmarłych księży proboszczów, ze św. Iwo za zmarłych prawników, a ze św. Rafałem Archaniołem za zmarłych podróżników”.
Szczegóły na: czystyczysciec.pl
Emerytowany metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego obchodzi 85. urodziny
Proponowane w Polsce elementy edukacji seksualnej nawiązują do standardów WHO, ale...
bp Andrzej Jeż odnosi si do ostatnich medialnych publikacji.