Znamy miejsce kolejnego Europejskiego Spotkanie Młodych Taizé

Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w Rostocku w Niemczech od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 roku - poinformowało w piątek biuro prasowe Episkopatu Polski.

Od 28 grudnia w Turynie trwa 44. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé. W związku z ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii uczestniczą w nim tylko mieszkańcy miasta i okolic. Inne osoby mogą śledzić spotkanie online.

W piątek brat Alois z ekumenicznej Wspólnoty z Taizé, zapowiedział, że w przyszłym roku Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Niemczech.

"Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, odbędzie się w Rostocku w Niemczech od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 roku" - podało na Twitterze biuro prasowe Episkopatu Polski.

Drugi etap spotkania odbędzie się w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r. "Kościoły w Turynie zapraszają młodych Europejczyków do licznego przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania przez ziemię. Uczestnicy zostaną ugoszczeni przez rodziny i parafie w okolicy. Będą się spotykać na modlitwach, wymianie myśli i spotkaniach tematycznych, w tym m.in możliwość nawiedzenia Całunu Turyńskiego" - poinformowała wspólnota.

Młodzi ludzie w drodze do Turynu, lub po spotkaniu w drodze powrotnej, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé.

Wspólnota z Taizé, założona przez brata Rogera w 1940 r., liczy ponad stu braci z ponad trzydziestu narodowości, katolików i protestantów pochodzących z różnych Kościołów, którzy są związani ślubami w ramach tej wspólnoty składanymi na całe życie.

Taizé odwiedzają również zwierzchnicy Kościołów. Wspólnota gościła m.in. papieża Jana Pawła II, patriarchę Konstantynopola Bartłomieja, metropolitów prawosławnych, arcybiskupów Canterbury i wielu biskupów oraz innych duchownych katolickich, prawosławnych i protestanckich z różnych stron świata.

Od 1978 r. bracia z Taizé organizują - na przełomie mijającego i nadchodzącego roku - w różnych miastach Europy, spotkania młodych ludzi z całego kontynentu w ramach tzw. Pielgrzymki Nadziei przez Ziemię. Coroczne wydarzenie ma przybliżać do siebie młodych poprzez wspólne modlitwy, spotkania dyskusyjne w małych grupach, a także warsztaty poświęcone kwestiom religijnym, kulturalnym i społecznym.

Impreza stanowi też okazję do poznania realiów życia chrześcijan w różnych częściach Starego Kontynentu i świata, a także do wspólnej modlitwy o pokój. Ostatnie spotkanie odbyło się we Wrocławiu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11