Orędzie Patriarchy Jerozolimy na Boże Narodzenie

„Narodziny Jezusa są najpotężniejszym znakiem i przesłaniem nadziei w świecie pogrążonym w cieniu strachu i niepewności spowodowanych pandemią koronawirusa” – powiedział w orędziu na Boże Narodzenie łaciński patriarcha Jerozolimy. Zaznaczył, że pomimo trudności, powinniśmy wykorzystać ten czas, aby radować się obecnością Zbawiciela.

To przesłanie abp Pierbattista Pizzaballa przekazał także chrześcijanom mieszkającym w Strefie Gazy, których odwiedził tuż przed Bożym Narodzeniem. Od 13 lat żyją oni w izolacji narzuconej przez stronę izraelską, która nie pozwala im na swobodne przemieszczanie się. Sytuacja materialna i pandemiczna jest tam bardzo poważna. Patriarcha zachęcał ciepiących chrześcijan, aby wcielali swoją wiarę w Jezusa w konkretną rzeczywistość i nie tracili nadziei, ponieważ poprzez przyjście na świat Bóg nas wyzwala. Te same słowa skierował teraz do wszystkich chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej.

Abp Pierbattista Pizzaballa: wykorzystajmy dobrze czas Bożego Narodzenia

„Pan Bóg daje nam pokój. Z Jerozolimy i Betlejem, gdzie przeżywamy Boże Narodzenie, przesyłam wam wszystkim, waszym dzieciom, rodzinom i wspólnotom, najlepsze życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Mam nadzieję, że potraficie wykorzystać ten czas świętowania i radować się z narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa – powiedział łaciński patriarcha Jerozolimy. – Choć obecnie nie jest możliwe odwiedzanie Ziemi Świętej, to przecież wiemy, że wkrótce ruch pielgrzymkowy zostanie przywrócony. Wspólnota chrześcijan ciężko pracuje, aby – gdy tylko to się stanie – wszystko było przygotowane na powrót pielgrzymów. Jeszcze raz radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!“ - powiedział hierarcha.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11