Chrześcijanie w Indiach protestują przeciw przemocy

Przed tygodniem, gdy chrześcijanie rozpoczęli niedzielną modlitwę, tłum zaatakował zgromadzenie.

Chrześcijańscy liderzy w stanie Uttarakhand w północych Indiach zorganizowali strajk przeciw grupie 200 terrorystów, którzy zaatakowali i ranili wiernych w kościele w Roorkee, w dystrykcie Haridwar. „Żądamy surowych działań przeciwko sprawcom i ochrony policyjnej dla nas” – powiedziała Prio Sadhana Lanse, przewodnicząca Kościoła.

Przed tygodniem, gdy chrześcijanie z jednego z kościołów pentekostalnych rozpoczęli niedzielną modlitwę, tłum zaatakował zgromadzenie, wykrzykując hasła przeciw rzekomym próbom nawracania hinduistów. Napastnicy zostali zidentyfikowani jako członkowie trzech partii prohinduskich. Atak opisała liderka wspólnoty: mężczyźni uzbrojeni w żelazne pręty zniszczyli meble, instrumenty muzyczne i obrazy wewnątrz kościoła. Trzy kobiety doznały poważnych obrażeń i musiały zostać przewiezione do szpitala.

Policja podjęła działania, by sprawcom postawiono zarzuty, m.in. zamieszek, kradzieży, wtargnięcia na teren prywatny i dobrowolnego wyrządzenia krzywdy, ale jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań. Kościół został objęty ochroną.

Jak powiedział, Titoo Peter z sąsiadującego Kościoła Metodystycznego, chrześcijanie w Roorkee cieszą się dobrymi stosunkami z przedstawicielami innych wyznań i był to pierwszy przypadek ataku na ich zgromadzenie. „Takie przestępstwa zaburzają pokojowe i harmonijne współistnienie wielu wyznań w naszym regionie. Potępiamy ten czyn” – dodał.

Hinduscy nacjonaliści często oskarżają chrześcijan o prozelityzm. Liczba ataków na członków społeczności i ich miejsca kultu wzrasta w całym kraju, zwłaszcza w północnych Indiach. Stan Uttarakhand jest dziewiątym stanem, który uchwalił tzw. ustawę antykonwersyjną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8