Po bardzo trudnym roku spowodowanym pandemią w Taizé (Francja, departament Saône-et-Loire) wznowiono międzynarodowe spotkania młodych.
We współpracy z władzami wdrożono protokół sanitarny, aby zapewnić przestrzeganie „gestów barier” przez wszystkich (http://www.taize.fr/fr_article28137.html). Dzięki temu co tydzień kilkaset osób będzie mogło uczestniczyć w proponowanych zajęciach: wspólne modlitwy, dzielenie się w małych grupach, warsztaty tematyczne, zadania praktyczne.
Wśród wydarzeń charakterystycznych dla tegorocznego programu należy wymienić w szczególności:
- od 15 do 18 lipca czwarte spotkanie przyjaźni między młodymi chrześcijanami i muzułmanami z udziałem zwierzchników obu religii
- od 22 do 29 sierpnia specjalny program dedykowany dorosłym młodym ludziom w wieku od 18 do 35 lat, wokół tematu zaproponowanego do refleksji przez brata Aloisa na rok 2021: „Mieć nadzieję w porę i nie w porę”
- w każdą sobotę po południu z Taizé będą transmitowane warsztaty tematyczne. Poruszane tematy i lista prelegentów są publikowane w Internecie na stronie (http://www.taize.fr/fr_article31895.html).
Ponadto modlitwa wieczorna jest transmitowana na żywo codziennie na stronie Taizé, a wideo z sobotniej modlitwy wieczornej na żywo na kanale YouTube Taizé (www.taize.fr/fr_article28226.html)
W ostatnich miesiącach bracia opracowali nowe produkty, takie jak ciastka „Carrés de Taizé” lub własnoręcznie konfekcjonowane herbaty ziołowe, które można kupić w sali wystawowej w Taizé oraz w sprzedaży internetowej (https: // shop.taize.fr/ fr/).
W porozumieniu z Taizé biuro podróży MARGO TRAVEL organizuje przez całe lato cotygodniowe autokarowe przejazdy wahadłowe Wrocław – Taizé – Wrocław. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://www.taize.fr/pl_article443.html ; rezerwacje http://jedziemydotaize.pl
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Archidiecezja katowicka rozpoczyna obchody 100 lat istnienia.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.