Cały świat zapewnia o modlitwie za Franciszka

Z całego świata napływają do Watykanu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Papieża Franciszka. Kierują je zarówno przywódcy państw, jak i przedstawiciele episkopatów i różnych wspólnot religijnych. Za swego biskupa szczególnie modli się diecezja rzymska. O modlitewnej pamięci zapewnia też Benedykt XVI.

Kuracja pooperacyjna Papieża Franciszka, który w Klinice Gemelli przeszedł w niedzielę operację jelita grubego przebiega prawidłowo.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że „Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer”.  Matteo Bruni podkreślił, że kuracja pooperacyjna postępuje regularnie według wskazań lekarzy, którzy opiekują się Papieżem. Rutynowe badania kontrolne są dobre.

84-letni Franciszek zajmuje pokój, w którym siedem razy przebywał Jan Paweł II. Jest drugim po nim papieżem hospitalizowanym w tej klinice. W Gemelli nad jego bezpieczeństwem i spokojem czuwają funkcjonariusze żandarmerii watykańskiej i policji. Ojciec Święty pozostanie w szpitalu około tygodnia.

„Oczekujemy, że w najbliższą niedzielę zobaczymy Cię w oknie Pałacu Apostolskiego, by wspólnie odmówić Anioł Pański i wysłuchać Twych słów” – pisze w specjalnym przesłaniu przewodniczący episkopatu Włoch. Kard. Gualtiero Bassetti dziękuje Papieżowi za świadectwo wiary i pogody ducha, z jakim stawia czoło chorobie. Zawierza też Bogu wszystkich lekarzy i cały personel pielęgniarski z Kliniki Gemelii.

O szczególną w tych dniach modlitwę w intencji Ojca Świętego poprosił za pośrednictwem Radia Watykańskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

„Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – mówił papieskiej rozgłośni abp Gądecki. – Nasze życzenia wspieramy modlitwą pełną ufności w Boże Miłosierdzie. Ufamy, że podobnie jak św. Jana Pawła II w Klinice Gemelli, tak również Papieża Franciszka Bóg Wszechmogący otoczy swoją opieką i czułą troską. Niech dzisiejsza patronka Matka Boża Uzdrowienie Chorych stoi tuż przy łóżku samego Papieża i pozwala mu patrzeć z ufnością w przyszłość.“

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożyli Papieżowi m.in. wielki rabin Rzymu Riccardo di Segni, wielki imam Al-Azhar Ahmad Al-Tayyeb oraz Ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola. Bartłomiej I wyraził nadzieję, że szybko będzie mógł ponownie spotkać się z Franciszkiem, by „wspólnie wypełniać misję budowania pełnej jedności, do której wzywa nas Chrystus”

Życzenia napłynęły także m.in. od prezydenta Nigerii, którym jest muzułmanin Muhammadu Buhari. Wezwał on wszystkich mieszkańców tego, jak napisał, drogiego sercu Papieża kraju, do modlitwy w intencji jego szybkiego powrotu do zdrowia. Z kolei prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zawierzył zdrowie Franciszka błogosławionemu lekarzowi ubogich, José Gregorio Hernándezowi Cisnerosowi, który w kwietniu został wyniesiony do chwały ołtarzy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8