#NieStrajkuję – akcja kobiet opowiadających się za życiem od poczęcia

„Na wewnętrznej stronie dłoni namaluj małego człowieka, zrób zdjęcie i napisz dlaczego nie popierasz protestów. Pokażmy, że są nas tysiące. Odwagi”

To zachęta administratorów twitterowego profilu Nie Strajkuję. To oddolna inicjatywa kobiet, które demonstrują poparcie dla życia od poczęcia i sprzeciw wobec Strajku Kobiet.

– Przyłączam się do akcji #NieStrajkuję bo NIE ZGADZAM SIĘ na: lincz kobiet i ich rodzin, które są za życiem, obrażanie niepełnosprawnych, dewastowanie kościołów, zastraszanie wiernych, odbieranie życzeń śmierci itp. od protestujących, występowanie w moim imieniu przez Strajk Kobiet – napisała w mediach społecznościowych dziennikarka TVP Marta Piasecka. – Pokażmy, że my – kobiety, matki, córki – jesteśmy PRO-LIFE. Tamte krzykliwe i wulgarne panie nas nie reprezentują! – wsparła akcję posłanka Anna Maria Siarkowska.

Także mężczyźni wspierają inicjatywę. – Panie, dziękuję Ci za moją wspaniałą Żonę! Oboje solidaryzujemy się z wszystkimi kobietami, które dając świadectwo prawdy, dobra i piękna, a zwłaszcza otwartości na życie, doświadczają szykan w pracy, internecie i na ulicach – napisał poeta i publicysta Wojciech Wencel.

Obszerne oświadczenie wydała na ten temat aktorka Patrycja Hurlak. – Dla mnie sprawa jest jasna – moja wolność zawsze jest ograniczona wolnością i prawami drugiego człowieka. Nie mam prawa pozbawiać kogoś życia tylko dlatego, że jest mi niewygodny – napisała aktorka.

Aktorka przyznaje, że wzajemne przekonywanie do swoich argumentów jest bardzo trudne, ale zwraca uwagę, że język wulgaryzmów i agresji nie przystoi obu stronom. – Szanujmy się wzajemnie, rozmawiajmy merytorycznie, bo złość i nienawiść jest zawsze złym doradcą – apeluje aktorka i poleca modlitwę o pokój zaproponowaną przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10