Na stronie internetowej SN opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Dudy

Na stronie internetowej Sądu Najwyższego w piątek po południu opublikowano oświadczenie majątkowe za 2019 rok prezydenta Andrzeja Dudy. Publikacji oświadczenia prezydenta domagali się w politycy KO.

"Osobiście zwróciłem się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie mojego oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo" - napisał na Twitterze Andrzej Duda, załączając link do strony SN.

Szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk zorganizował w piątek konferencję prasową przed Pałacem Prezydenckim, na której domagał się, by Andrzej Duda w ciągu 12 godzin opublikował swoje oświadczenie majątkowe.

Zaznaczył, że oświadczenia majątkowe zostały wymyślone po to, by walczyć z korupcją na szczytach władzy. "Jeżeli prezydent nie chce opublikować swojego oświadczenia, to znaczy, że ma coś do ukrycia" - powiedział. Jak mówił, oświadczenie majątkowe prezydenta trafiło do Sądu Najwyższego, ale Andrzej Duda nie zgodził się na to, by trafiło do opinii publicznej. "To jest absolutny skandal" - ocenił Tomczyk.

Zapowiedział, że złożony zostanie przez KO projekt ustawy, zakładający, że prezydent i premier ma obowiązek ujawnić swoje oświadczenie majątkowe. "Nie może być tak, że w państwie są równi i równiejsi" - powiedział Tomczyk.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne prezydent Rzeczypospolitej Polskiej składa oświadczenie o stanie majątkowym Pierwszemu Prezesowi Sądu Najwyższego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10