Bp Hinder: wojna w Jemenie powinna się zakończyć

W obliczu epidemii pilnym zadaniem powinno być zakończenie wojny albo przynajmniej zawieszenie ognia.

„Sytuacja w Jemenie pozostaje bardzo skomplikowana z powodu wojny. Teraz pojawiło się kolejne zagrożenie ze strony pandemii” – stwierdził w rozmowie z Radiem Watykańskim wikariusz apostolski Arabii Południowej bp Paul Hinder. Zauważył, że odnotowano pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem i nie wiadomo, jaki będzie dalszy przebieg epidemii.

W tym momencie pilnym zadaniem powinno być zakończenie wojny albo przynajmniej zawieszenie ognia. Jeśli to nie nastąpi, problemy będą narastały. Hierarcha zauważył, że dla handlarzy bronią liczą się przede wszystkim pieniądze, a nie ludzkie życie. Papież Franciszek apeluje do sumień, ale nie do niego należą decyzje. Bp Hinder zauważył, że silne przesłanie niosą w tym względzie Święta Paschalne.

„Pozostaje nadzieja. Nikt z nas nie wie, co będzie jutro. Nie wiemy, jak rozwinie się pandemia, jaki wpływ będzie miała na sytuację ekonomiczną i polityczną. Jednak w tym wszystkim niosę światło nadziei, którą daje nam zmartwychwstały Chrystus. «Nie bójcie się». Nie lękaj się jutra, nawet jeśli nie wiadomo, co będzie, bo nie wiesz, co wydarzy się jutro – podkreślił bp Hinder. To rzeczywistość, którą celebrowaliśmy w tych dniach. Nie zostaje nam oszczędzony Wielki Piątek. Nie możemy na skróty dotrzeć do Wielkanocy. Każdy z nas musi na swój sposób przejść przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Wiara daje nam jednak nadzieję, że potem przychodzi Pascha. Trzeba jednak czasami poczekać na nią dłużej niż trzy dni.“

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP HINDER, JEMEN

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11