Papież wspiera siostry zakażone koronawirusem

Wczoraj przed południem jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski odwiedził dwa domy zakonne sióstr oraz dom dla seniorów, które znajdują się w kwarantannie z powodu zarażenia koronawirusem. Przekazał im produkty z gospodarstwa leżącego na terenie papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo.

Wspólnoty te od ubiegłego piątku przebywają w izolacji. O tym znaku bliskości Franciszka opowiada kard. Konrad Krajewski.

„Miłosierdzie to jest konkretny fakt, to nie jest takie sobie gadanie. Ojciec Święty wie o tej bardzo trudnej sytuacji. W jednej z tych wspólnot, która liczy 51 sióstr, aż 50 z nich jest zarażonych. To są siostry kamilianki, które pracują w szpitalach, więc bardzo łatwo można było tego wirusa przenieść i wszystkie siostry są teraz w separacji. W imieniu Ojca Świętego pojechałem do dwóch domów zakonnych – mówi kard. Krajewski. Drugi z nich znajduje się Rzymie, gdzie 20 sióstr jest zarażonych. Następnie udałem się do domu starców, gdzie pracownicy z kolei są zarażeni, a więc kwarantannie podlega cały dom. W imieniu Ojca Świętego zawiozłem im świeżutkie mleko, bo krowy w Castel Gandolfo nie zorientowały się, że panuje wirus i dają codziennie tyle mleka co zwykle, przekazałem także świeży jogurt, jako znak pamięci Ojca Świętego, że o nich myśli. Oczywiście były bardzo zaskoczone, kiedy przywiozłem po 100 litrów mleka dla każdej wspólnoty, zrobionego w nocy. Wszystkie siostry były w maskach, wszystkie odpowiednio ubrane. Kontaktowaliśmy się przez kraty wejściowe. Na początku były przerażone, ale potem radosne, kiedy otrzymały taki konkretny dar od Ojca Świętego, żeby nie zabrakło im w tym wszystkim: cappuccino, dobrej kawy oraz różnych wyrobów mlecznych. Były bardzo radosne i podśpiewywały, kiedy niosły te wszystkie dary do swoich domów.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9