Rzecznik KEP: Propozycje Drogi Krzyżowej w internecie

Propozycji Drogi Krzyżowej transmitowanych w internecie i innych środkach społecznego przekazu jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie - uważa rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zachęcił do odwiedzania stron internetowych swoich diecezji i parafii, gdzie podawane są informacje o transmisjach. "W tym trudnym czasie niech łączy nas modlitwa" - zaapelował.

"Piątek, szczególnie w Wielkim Poście to dzień, w którym rozważamy Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, Jego cierpienie i śmierć dla nas i dla naszego zbawienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy w tym dniu łączyli się duchowo na modlitwie" - powiedział ks. Rytel-Andrianik w informacji przekazanej PAP.

Dodał, że w związku z trwającym obecnie stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ograniczeniem liczby osób w kościołach, w internecie pojawia się coraz więcej propozycji na przeżywanie wielkopostnych nabożeństw w domach.

Rzecznik KEP poinformował, że dzięki transmisjom on-line wiele osób może łączyć się duchowo w rozważaniu Drogi Krzyżowej. Lista różnych transmisji jest dostępna na stronie Konferencji Episkopatu Polski: https://episkopat.pl/transmisje-drogi-krzyzowej/

Ks. Rytel-Andrianik wskazał, że księża biskupi proponują transmisje Drogi Krzyżowej on-line. W piątek o 20:10 na stronach www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie dostępna Droga Krzyżowa z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich, którą poprowadzi prymas Polski abp Wojciech Polak. Drogę Krzyżową on-line przygotował także biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W każdy piątek, począwszy od 13 marca, o godz. 19.00 na jego profilu na Facebooku pojawia się nowe nagranie przygotowanych przez niego rozważań.

Jak podkreślił rzecznik Episkopatu, propozycji w mediach społecznościowych jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. "Jeśli jesteś młodą osobą i nie masz problemu korzystania z internetu, pamiętaj też o tym, aby pomóc w tym swoim rodzicom czy dziadkom. Niech ten czas połączy pokolenia na wspólnej modlitwie" - zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

Nasza propozycja:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6