Kościół w Indiach troszczy się o zdrowie najbiedniejszych

Nowy szpital i centrum diagnostyczne otworzono w miejscowości Raja Ulatu w północno-wschodniej części Indii.

„Ludzie mają pełne prawo do usług medycznych wysokiej jakości” powiedziała przełożona sióstr Córek św. Anny otwierając nowy szpital i centrum diagnostyczne w miejscowości Raja Ulatu, niedaleko Ranchi, miasta położonego w północno-wschodniej części Indii. Placówka pomieści 100 łóżek oraz zaoferuje opiekę zdrowotną na wysokim poziomie dla biednych i potrzebujących.

Otwarcia placówki dokonał nowo wybrany szef rządu stanowego Jarkhand, Hemant Soren. Podczas inauguracji przyznał, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby podnieść poziom edukacji i opieki medycznej. Wyraził także zadowolenie z wielkiego zapału misyjnego chrześcijan dla dobra innych, szczególnie w zakresie nauczania, leczenia oraz wpierania potrzebujących. Dodał, że rząd stanowy pragnie być ich parterem w rozwoju. „Dlatego będziemy pracować w ścisłym kontakcie, aby poprawić poziom życia naszego ludu” – zadeklarował szef rządu stanowego.
Obecny podczas uroczystości arcybiskup Ranchi, Felix Toppo podkreślił, że Kościół jest wezwany do służby ubogim, uciśnionym oraz opuszczonym. Dlatego bardzo przykrym jest fakt, że często jest oskarżany o dążenie do siłowego nawracania ludzi na chrześcijaństwo – podkreślił hierarcha.

Szpital w Raja Ulatu to pierwsza tego typu placówka zgromadzenia, które zostało założone przez Matkę Mary Bernadette Prasad Kispotta, pierwszą Sługę Bożą wywodzą się z ludności plemiennej. Od samego początku zgromadzenie służyło najbiedniejszym w Indiach i na świecie, otaczając szczególną opieką kobiety i dzieci na obszarach tubylczych.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INDIE, KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4