Słowa papieża, to dla Ukrainy źródło wielkiego pocieszenia

W Paryżu trwa szczyt ws. wojny na Ukrainie. Na prośbę Papieża towarzyszy mu modlitwa całego Kościoła. Wczoraj na Anioł Pański Franciszek apelował o modlitewne wsparcie, aby spotkanie przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec, zaowocowało pokojem w sprawiedliwości.

Zdaniem nuncjusza apostolskiego w Kijowie słowa Franciszka są bardzo ważne dla Ukraińców, ponieważ na co dzień czują się oni opuszczeni przez społeczność międzynarodową i zepchnięci do narożnika. Gest Papieża sprawił, że cały świat usłyszał o ich problemach. „W czasie wojny najbardziej cierpią ludzie prości i ubodzy. Ostatnio, ilekroć ich odwiedzam, czuję że zaczynają wierzyć, że te cierpienia się kończą” – mówi abp Claudio 

Nie wszystko zależy od polityków, wiele od modlitwy
"Słowa Papieża, które usłyszeliśmy są źródłem wielkiego pocieszenia dla ludności Ukrainy. Spotkanie prezydentów Ukrainy, Rosji i Francji oraz kanclerz Republiki Federalnej Niemiec, znane jako „format normandzki”, jest fundamentalne dla przyszłości tego kraju. Pokój jest marzeniem każdego. Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni, że Ojciec Święty zabrał w tej sprawie głos, a tym samym ogłosił ją całemu światu i wsparł inicjatywę pokojową. Ludzie muszą zrozumieć, że nie wszystko zależy od słów i decyzji politycznych, ale również bardzo wiele zależy od modlitwy i posłuszeństwa woli Bożej, bo pokój jest Bożym darem. Spodziewamy się oczywiście wiele po tym spotkaniu, mamy nadzieję, że wojna się skończy, ponieważ wszyscy są już nią wyczerpani. Wielu ludzi cierpi w niewyobrażalny sposób przez ten przedłużający się konflikt".

W podobnych duchu wypowiedział się zwierzchnik ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego. Życzył prezydentowi Ukrainy odwagi na wzór Mojżesza, który wyprowadził lud z Egiptu, nie lękając się gniewu Faraona. „Na pokoju najbardziej zależy Ukraińcom. Nie możemy porzucić naszego pragnienia bycia wolnym, niezależnym państwem, które wybrało własną drogę rozwoju” – zaznaczył abp Światosław Szewczuk. Zauważył, że dziś istnieją dwa możliwe sposoby rozwoju Ukrainy: powrót do radzieckiej przeszłości lub pójście w stronę Europy. Abp Szewczuk wyjaśnił, że Kościół greckokatolicki jest przeciwny powrotowi do przeszłości, ponieważ za rządów reżimu sowieckiego wspólnota ta została zepchnięta do podziemia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8