Kolejna odsłona kampanii „Polska pomaga”

W centrum uwagi kolejnych relacji telewizyjnych w ramach kampanii Polska Pomaga znajdzie się diecezja kielecka.

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia, reporterzy TVP spotkają się z pracownikami Caritas, wolontariuszami, pokażą dzieła miłosierdzia i będą zachęcać Polaków do aktywnej pomocy potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia.
– Wyjątkowi ludzie i ich historie, świece Caritas oraz wsparcie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi – tym razem nadajemy z Piekoszowa – mówi ksiądz Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Wśród placówek, których kadra, wolontariusze i podopieczni będą mieli okazję zaprezentować się Polakom, są m.in. dom dla osób niepełnosprawnych, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice środowiskowe i placówki dla seniorów.

„Polska pomaga” to kampania TVP i Caritas, zachęcająca do niesienia pomocy potrzebującym. W jej ramach, podczas programów emitowanych w kolejne niedziele adwentu, przedstawiane są różne formy działalności Caritas – od codziennej pracy placówek rozsianych w całej Polsce, po ogólnopolskie projekty służące wsparciu osób chorych, niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

– Dziś pomoc to nie tylko konkretne środki finansowe, to również serce i czas, który poświęcamy potrzebującym. Wobec wielkich transferów społecznych i programów rządowych nie zawsze to ubóstwo jest tym, co najbardziej doskwiera. W wielu miejscach problemem jest samotność, niepełnosprawność, przykucie do łóżka – zwraca uwagę Jan Pospieszalski, który w pierwszą niedzielę grudnia przedstawiał na antenie TVP1 dzieła realizowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

W tym roku kampanię wspiera w charakterze partnera akcji Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. – Naszym głównym celem jest integracja ludzi dobrej woli na terenach wiejskich i zachęta do silnego zaangażowania w promocję świec Caritas oraz wsparcie poprzez sms charytatywny – mówi Karol Krajewski, Dyrektor Instytutu.

Działalność tej nowo powołanej instytucji dotyczy wszystkiego, co wieś wniosła do dziedzictwa Polski, zarówno kultury duchowej, przejawiającej się w różnego rodzaju sztuce ludowej, folklorze, poezji, również rękodziele ludowym, a także kultury materialnej, która wniosła ogromny wkład w rozwój Polski.

Relacje w postaci wywiadów, połączeń z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski z pierwszej niedzieli adwentu są dostępne na stronie polskapomaga.tvp.pl/

Kampanię Polska Pomaga mozna wesprzeć poprzez:
– SMS charytatywny o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
– Świecę – cegiełkę Caritas dostępną w parafiach
– Wpłaty na konto CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „POLSKA POMAGA”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8