Hongkong: biskupi proszą o modlitwę

Biskupi Hongkongu apelują o modlitwę w intencji tej dawnej brytyjskiej enklawy w Chinach. Wczoraj już po raz 15. odbyła się tam masowa demonstracja w obronie demokracji. Rozpoczęła się pokojowo, a zakończyła brutalnymi starciami zdesperowanej młodzieży z policją.

Władze Hongkongu po raz kolejny nie zezwoliły na demonstrację. Front Obywatelski na rzecz Praw Człowieka wezwał więc swych zwolenników na „spacer” po centrum miasta. Początkowo demonstracja była spokojna, uczestniczyły w niej również rodziny z dziećmi. Sytuacja się zaostrzyła, kiedy demonstranci przechodzili przed siedzibą władz. Doszło do starć z policją. Jedna ze stacji metra została poważnie uszkodzona.

Katolicy biorą czynny udział w manifestacjach oraz towarzyszą im modlitwą. Wczoraj w kościele Matki Bożej Szkaplerznej modlitewnemu czuwaniu za Hongkong przewodniczył kard. Joseph Zen, biskup senior miejscowej diecezji. Przy tej okazji zaapelował on do wszystkich o modlitwę w intencji tej dawnej brytyjskiej kolonii.

O to samo prosi też biskup pomocniczy Hongkongu. W wywiadzie udzielonym agencji AsiaNews jeszcze przed wczorajszymi zamieszkami bp Joseph Ha zapewnił o bliskości Kościoła z młodymi i wszystkimi mieszkańcami. Podkreślił on, że po trzech miesiącach protestów głos ludu jest wyraźny i silny. Ma on żal do władz, że nie odpowiedziały na postulaty społeczeństwa. Jego zdaniem kluczową kwestią jest dziś pojednanie. Trzeba stawić czoła konfliktowi między demonstrantami i policją oraz niezadowoleniu z pracy rządu. Musimy zrobić wszystko, aby uleczyć ciała i dusze młodych pokoleń – powiedział bp Ha. Przyznał on zarazem, że Kościół nie wie, jak wyjść z obecnego kryzysu. Podkreślił jednak, że liczy na moc sumienia. Wszystkich zaś chrześcijan poprosił o modlitwę za Hongkong.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9