Hierarcha wskazał między innymi na ignorowanie deklaracji złożonej przy powstawaniu Pakistanu.
Kard. Joseph Coutts upomniał się o pełnię praw obywatelskich dla chrześcijan Pakistanu. Podkreślił, że nie powinni być traktowani jako gorsza mniejszość, ale równi w prawach i obowiązkach obywatele. Arcybiskup Karaczi mówił o tym podczas obchodzonego w tym kraju Dnia Mniejszości Religijnych.
Kard. Coutts przypomniał, że założyciel pakistańskiego państwa Mohammad Ali Jinnah, w swym historycznym przemówieniu wygłoszonym 11 sierpnia 1947 r., zapewniał, iż osoby wyznające inną religię niż islam będą równoprawnymi obywatelami Pakistanu, z takimi samymi prawami i obowiązkami. Hierarcha wskazał, że ta deklaracja jest totalnie ignorowana. Przypomniał ogromne zaangażowanie chrześcijan w budowanie pokoju, harmonii i dobrobytu ich ojczyzny. Zauważył, że wyznawcy Chrystusa nie są obcymi, czy migrantami, tylko ludźmi, którzy urodzili się i wzrastali w tym kraju jeszcze na wiele wieków przed ogłoszeniem jego niepodległości. „Nie powinno się nas traktować, jako obywateli drugiej kategorii. Powinniśmy być pełnoprawnymi obywatelami 365 dni w roku” – wskazał kard. Coutts.
Hierarcha podziękował nowemu premierowi Pakistanu, którym jest Imran Khan za to, że zdecydowanie sprzeciwił się postulowanym przez fundamentalistów przymusowym nawróceniom na islam i tym samym stanął w obronie chrześcijan i wyznawców hinduizmu. „Wydaje się, że nowy rząd jest świadomy znaczenia mniejszości religijnych dla Pakistanu. To pozytywny znak” – wskazał arcybiskup Karaczi. Zaapelował jednocześnie do władz, by w obliczu narastania islamskiego fundamentalizmu zapewniły bezpieczeństwo przedstawicielom mniejszości religijnych i objęły konieczną ochroną należące do nich miejsca kultu i inne instytucje.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Pielgrzymi będą mogli zbierać pieczątki do specjalnego paszportu w wydaniu papierowym oraz cyfrowym.
„Nie chcę powiedzieć, że przywykliśmy do katastrof, ale wiara nas nie opuszcza”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Papież postanowił rozszerzyć na Kościół powszechny kult 16 karmelitanek bosych z Compiègne.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).