Brazylia: Krajowy Tydzień Rodziny

Tegoroczne hasło brzmi: „Rodzino, jak się masz?”

Kościół w Brazylii przeżywa Krajowy Tydzień Rodziny. Tegoroczne hasło brzmi: „Rodzino, jak się masz?” Nawiązuje ono do tematyki Kampanii Braterstwa z 1994 r. Głównym celem wydarzenia jest uświadomienie rodzinom potrzeby obecności w ich życiu Jezusa i Jego Ewangelii, dzięki czemu będą mogły przezwyciężać napotykane wyzwania i trudności oraz zrozumieć swoją rolę w ewangelizacji, Kościele i społeczeństwie.

Przewodniczący brazylijskiego episkopatu abp Walmor Oliveira de Azevedo zaznacza, że instytucja rodziny jest pierwszą szkołą, środowiskiem miłości, gdzie człowiek uczy się braterskiego współżycia, potrzeby praktykowania opieki. Według wspomnianego hierarchy to jest zadanie, nie dla jednej czy drugiej osoby, lecz kompromisem nas wszystkich.

Inspirując się na „Wskazaniach ogólnych akcji ewangelizacyjnej Kościoła w Brazylii”, zatwierdzonych na ostatnim posiedzeniu biskupów na najbliższe cztery lata, bp Ricardo Hoepers, odpowiedzialny za komisję episkopatu ds. rodziny i życia, zwrócił się z apelem do rodzin, aby podjęły wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego. Według hierarchy, to jest właśnie pokarm wzmacniający więzy miłości w rodzinie i otwierający ją na realizację powołania do zaangażowania misyjnego na rzecz Królestwa Bożego tutaj i dziś. Zbawiciel zechciał narodzić się w rodzinie i przez ten fakt poucza nas, że miłość przeżywana w środowisku rodzinnym, utwierdzi w nim świadomość o powołaniu do bycia pierwszą szkołą osoby ludzkiej – podkreślił bp Hoepers.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BRAZYLIA, RODZINA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12