Ruda Śląska – Jasna Góra: Pielgrzymka ubogich i bezdomnych

Od wtorku trwa pielgrzymka osób ubogich i bezdomnych na Jasną Górę. Wyruszyli z Rudy Śląskiej. Towarzyszą im osoby związane ze Stowarzyszeniem św. Filipa Nereusza.

Blisko 80 osób idzie w pielgrzymce osób ubogich i bezdomnych z Rudy Śląskiej na Jasną Górę. Na co dzień bezdomni przychodzą do Domu Ubogich przy parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej – Wirku. – Najwięcej jest ich w niedzielę: od 40 do 60 osób. Przed Mszą o 12.00 przed kościołem na przychodzących czeka ksiądz z alkomatem. Jak się zapali czerwone, to jest ławka w przedsionku – mówi ks. Piotr Wenzel, proboszcz parafii.

– Po Mszy św. jest obiad. Jedzenia nie odmawiamy nikomu. Jednak jeśli ktoś jest pod wpływem alkoholu, to po obiedzie nie może obejrzeć z wszystkimi filmu i wypić kawy – stwierdza.

Szczególną troską ubogich i bezdomnych otacza Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza działające w Rudzie Śląskiej. Alina Szulirz, przewodnicząca stowarzyszenia co tydzień zaprasza podopiecznych po niedzielnej Eucharystii na seans filmowy. – Przez ostatnie lata bezdomni obejrzeli tu chyba wszystkie filmy religijne – stwierdza. Ks. Wenzel dodaje, że gdy padła propozycja zobaczenia filmu akcji, to bezdomni stwierdzają, że „chcą film o Panu Jezusie”. – Porusza mnie to, że najgłębszą tęsknotą serc ubogich, bezdomnych i alkoholików jest Bóg, a nie sensacja – dodaje.

Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza współdziała z parafią św. Andrzeja Boboli tworząc razem projekty dla ubogich i bezdomnych. Jednym z nich jest coroczna pielgrzymka do Częstochowy, w której bierze udział kilkudziesięciu ubogich i bezdomnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11