Papież: lotniska mogą być bramami spotkania z Bogiem

„Jesteście wzywani, aby nieść słowo oraz obecność Chrystusa. Tylko On wie, co jest w sercu człowieka. Nieście wszystkim, wierzącym i niewierzącym, Ewangelię czułości, nadziei oraz pokoju” – te słowa skierował Papież Franciszek do uczestników międzynarodowego seminarium o posłudze kapelanów lotnictwa cywilnego.

Ojciec Święty zauważył, że ciągły przepływ przez terminale lotnicze wielkich rzesz ludzi sprzyja tworzeniu się atmosfery anonimowości i obojętności, tak że stają się one wielkimi ludzkimi peryferiami. Są to miliony osób różnej narodowości, kultur, religii i języków, których drogi krzyżują się każdego dnia. Każda z nich ma swoją historię, która znana jest jedynie Bogu.

W tym kontekście duszpasterze oraz osoby z nim współpracujące ofiarują możliwość spotkania z „teraz Boga”. Świadectwo oraz orędzie, które jest przekazywane „tu i teraz”, może pozostawić niezatarty ślad na całe życie, między innymi dzięki bezinteresowności tego duszpasterstwa.

“Zachęcam was do pełnienia waszej posługi z oddaniem i z pasją, patrząc na miliony twarzy, które przechodzą przed wami z sercem Chrystusa, aby każdy mógł odczuć bliskość Boga. Poprzez to spojrzenie, lotniska staną się «bramami», «mostami» spotkania z Bogiem i z braćmi, dziećmi jedynego Ojca – podkreślił Franciszek. Oby mogły wręcz stać się uprzywilejowanymi miejscami, gdzie zagubiona owca będzie mogła powrócić i spotkać się ze swoim dobrym Pasterzem. W istocie, w tych miejscach przybywania i odjeżdżania, często tworzy się rodzaj «wolnej strefy», gdzie osoba w klimacie anonimowości zdolna jest do otwarcia swojego serca, rozpoczynając proces uzdrowienia i powrotu do domu Ojca, który opuściła jakiś czas temu z powodu różnych okoliczności życia.”

Papież wspomniał, że na lotniska przybywają często migranci w nadziei znalezienia opieki oraz schronienia. Czasami zostają zatrzymani w drodze. Ojciec Święty stwierdził, że czuwanie na ochroną godności tych ludzi oraz przestrzegania ich praw jest również wpisane w troskę duszpasterską. Dzieła miłosierdzia w stosunku do nich stanowią natomiast ważny wymiar świadectwa bliskości Boga wobec wszystkich jego dzieci - zauważył Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8