Watykańskie przesłanie do buddystów

Musimy bronić naszych braci i siostry od niebezpieczeństw ideologii gender, która neguje różnice i wzajemne oddziaływanie mężczyzn i kobiet. Promując godność i równość kobiet, chcemy także ochronić instytucję małżeństwa, macieżyństwo i życie rodziny.

Słowa te czytamy w przesłaniu wystosowanym przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego na najważniejsze buddyjskie święto Vesak, związane z narodzinami Buddy.

Watykańskie przesłanie zwraca uwagę na podobieństwa w nauczaniu chrześcijańskim i buddyjskim odnoszącym się do równości kobiet wobec mężczyzn oraz wyraźnego wkładu kobiet w nasze tradycje religijne i całe społeczeństwa.

W naszych czasach przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest problemem na skalę światową, który dotyczy jednej trzeciej populacji kobiet – czytamy w tekście. Podkreśla się przede wszytkim bezbronność kobiet oraz ich narażenie na nowoczesne formy niewolnictwa i brutalność, które często wpływają nieodwracalnie na ich zdrowie.

Przesłanie odnosi się także do podpisanego niedawno przez Papieża Franciszka w Abu-Zabi dokumentu o ludzkim braterstwie. Wskazuje on na konieczność uznania równych praw kobiet do edukacji, pracy i udziału w życiu politycznym, przy jednoczesnym uwolnieniu ich od zaszłości histrycznych i społecznych. Rzeczą niezbędną jest również ochrona kobiet przed wykorzystywaniem seksualnym i traktowania ich jako towaru lub narzędzie uciechy, czy zarobku – czytamy w przesłanym dokumencie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9