Trzeba walczyć z ubóstwem intelektualnym

Patriarcha chaldejski Iraku o wyzwaniach, przed jakimi stoją wyznawcy Chrystusa w tym kraju.

Patriarcha chaldejski Iraku zachęca do pogłębienia lektury tekstów Pisma Świętego, aby lepiej zrozumieć wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Trzeba walczyć z ubóstwem intelektualnym oraz z obniżaniem duchowego poziomu – podkreśla kard. Luis Sako w swoim przesłaniu z okazji Świąt Paschalnych.

Zaznacza, że refleksja nad tekstami o męce Jezusa oraz Jego zmartwychwstaniu może również pomóc w głębszym zrozumieniu obecnych wydarzeń. Wzywa więc do odnowienia zaufania do Chrystusa, naszej nadziei oraz naszej komunii i jedności, aby można było powiedzieć wszystkim na cały głos: „Zmartwychwstał! Alleluja!”. W przesłaniu pojawia się również zachęta do uświęcenia Kościoła oraz do pracy z zapałem, pokorą i szczerością.

Chaldejski patriarcha Iraku zastanawia się także, w jaki sposób chrześcijanie, żyjąc w społeczeństwie, które w 95% stanowią muzułamanie, mogą być świadkami uniwersalnej miłości Jezusa. Podkreśla, że przede wszystkim muszą złożyć ufność w Jezusie oraz ożywiać nadzieję, ponieważ ona opiera się na wierze, inaczej pozostanie jedynie pustym słowem bez znaczenia. Mamy nadzieję - zaznacza - ponieważ Bóg kocha nas jako swoje dzieci, a cierpienia naszego Kościoła nie powinny osłabiać przywiązania do naszej tożsamości, korzeni oraz ojczyzny.

Na zakończenie purpurat zwraca uwagę na znaczenie przebaczenia w obecnym okresie. Pozostaje ono najważniejsze w życiu Kościoła. Jako ludzie nie możemy uważać się za doskonałych, ponieważ jesteśmy słabi i popełniamy błędy. Jednak to, co się liczy, to bycie wystarczająco pokornym, aby prosić o przebaczenie. Pragnę, aby każdy z nas miał tę odwagę, którą miał Kościół w uznaniu swoich błędów. Niezależnie od nich - kończy kard. Sako – nie zasługują one na krytykę tak bezlitosną, aby zaciążyć negatywnie na relacji pomiędzy wiernymi, a samym Kościołem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, KARD. SAKO

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9