Kościół w Hong Kongu wzbogaci się o nowych chrześcijan

2 tys. 800 osób przyjmie chrzest w Hong Kongu podczas tegorocznej Wielkanocy.

Większość z nich to osoby dorosłe. Duża ilość chrztów świadczy o żywotności Kościoła tej byłej brytyjskiej kolonii.
 
Przez trzy ostatnie niedziele Wielkiego Postu odbywały się ceremonie, podczas których biskup rozmawiał o wierze z dużą grupą katechumenów i sprawdzał ich przygotowanie do przyjęcia sakramentu. Były to ważne momenty w życiu lokalnego Kościoła – podkreśla o. Giorgio Pasini, przełożony regionalny Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych. Według jego oceny katechumeni już teraz są bardzo aktywni w życiu wspólnoty. Spora ilość chrztów świadczy o żywotności lokalnego Kościoła tej byłej brytyjskiej kolonii.

Większość przyjmujących chrzest to osoby dorosłe. Ich przygotowanie do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia trwało dwa lata. Rzadko zdarza się, aby nowi chrześcijanie przychodzili z doświadczenia związanego z buddyzmem. Zazwyczaj nie byli w przeszłości wyznawcami innej religii, chociaż czasami zdarzało się, że szanowali tradycyjny kult przodków. „W tych praktykach nie znaleźli jednak sensu dla swojego życia. Właśnie od tego zaczynało się osobiste poszukiwanie, które pozwoliło im odnaleźć go w wierze katolickiej i orędziu chrześcijańskim” – podkreśla o. Pasini.

Katechumeni pochodzą z wszystkich warstw społecznych, wielu jest wykształconymi specjalistami, którzy otrzymali solidną formację profesjonalną. We wprowadzeniu ich w życie Kościoła duży wpływ odegrali przyjaciele oraz członkowie rodzin, ale czasami dokonywało się to również za pośrednictwem internetu. W niektórych przypadkach, zbliżyli się do Kościoła dzięki jego podejściu do praw człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11