Nikaragua: Wielki Tydzień to dobry czas dla uwolnienia więźniów

Kard. Leopoldo Brenes uważa, że Wielki Tydzień jest odpowiednim czasem do uwolnienia więźniów politycznych w Nikaragui. Byłby to konkretny oraz oczekiwany owoc dialogu rządu Daniela Ortegi ze społeczeństwem.

W wywiadzie udzielonym dziennikowi „El Nuevo Diario” wyraził nadzieję, że osoby przetrzymywane będą mogły powrócić do swoich rodzin na czas Świąt Paschalnych.

W Niedzielę Palmową purpurat zwrócił uwagę, że Jezus jest w każdej cierpiącej matce oraz w każdym cierpiącym więźniu i im towarzyszy. We wczorajszych precesjach niesiono krzyże pomalowane na czarno na znak żałoby, wyrażające ból i protest w związku z sytuacją kryzysową panującą w kraju. Natomiast w najbliższą środę, 17 kwietnia, mają się odbyć manifestacje przeciwko przemocy i represjom stosowanym przez rządowe siły porządkowe. Umowa podpisana w czasie wcześniejszych rozmów przewiduje możliwość marszów pokojowych.

Kardynał zachęcił przede wszystkim do modlitwy, aby prosić Pana o łaskę wielkiego serca w poszukiwaniu pokojowych dróg, które pomogłyby w budowaniu braterskiej wspólnoty, o co prosił Ojciec Święty. Oby Pan dał nam serce zdolne patrzeć na drugiego z miłością oczami, jakimi zawsze On patrzy na nas – powiedział kard. Brenes. Wyraził także nadzieję, że piątkowa pokutna Droga krzyżowa odbędzie się w atmosferze wewnętrznej ciszy i modlitwy, prosząc Pana, który za nas umarł, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości, abyśmy wszyscy byli szczęśliwi – stwierdził meropolita Managui.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11