Spotkanie Papieża z chorymi i niepełnosprawnymi

Szczególnym momentem papieskiej pielgrzymki do Loreto było spotkanie Franciszka z chorymi i niepełnosprawnymi. Wypełnili oni szczelnie sanktuarium maryjne.

Po odprawieniu Mszy w Świętym Domku Papież przez długi czas pozdrawiał chorych i im błogosławił. Najdłużej zatrzymywał się przy niepełnosprawnych dzieciach. Cierpliwie pozował też do kolejnych zdjęć.

Wśród pielgrzymów była m.in. młodzież z włoskiej organizacji UNITALSI, która zajmuje się transportem chorych do sanktuariów maryjnych zarówno we Włoszech, jak i poza granicami tego kraju. U Matki Bożej Loretańskiej młodzi przeżywali swą doroczną pielgrzymkę, która w tym roku opatrznościowo zbiegła się z przybyciem do tego miejsca Papieża Franciszka.

„Dla nas jest to szczególne spotkanie ponieważ czujemy się umocnieni w naszej misji towarzyszenia chorym. Młodzi uczestniczyli też w historycznym momencie podpisania posynodalnej adhortacji, która przecież głównie skierowana jest do młodzieży” – podkreśla Roberto Maurizio wiceprezes UNITALSI.

“Jestem przekonany, że naszym zadaniem jest towarzyszenie młodym ludziom, w taki sposób, by respektować ich czas; być z nimi, ale nie wchodzić w ich życie z butami; towarzyszyć, idąc z nimi krok w krok, nigdy nie zostawiając samymi, wspierając w odkrywaniu ich powołania i wyjątkowości – mówi Radiu Watykańskiemu Roberto Maurizio. – Młodzi potrzebują przewodników, którzy wskażą im drogę w trudnych chwilach. Spotkanie z Papieżem jest dla nas okazją do refleksji, jak jeszcze lepiej towarzyszyć młodym. Franciszek jest zarazem człowiekiem pokoju, jak i ogromnej determinacji i wraz z nim młodzi ludzie pragną budować lepszy świat na miarę człowieka.”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9